17. İstanbul Bienali Sanatseverlerle Şehri Geziyor

İKSV tarafından düzenlenen 17. İstanbul Bienali İstanbul'un dört bir köşesinde sanatseverleriyle buluşuyor.

17. İstanbul Bienali  Sanatseverlerle Şehri Geziyor

İstanbul-

Sonbahar mevsiminin gelmesiyle birlikte, kültür-sanat etkinlik programları yavaş yavaş sezonu açmaya başladı. Tüm İstanbul`luların heyecanla beklediği, İKSV tarafından düzenlenen ve 1987 yılından günümüze kadar devam eden İstanbul Bienali, 17.kez İstanbul'da sanat severleri buluşturuyor.

Küratörlüğünü Ute Meta Bauer, Amar Kanwar ve David Teh’in üstlendiği bienal için dünyanın farklı bölgelerinden katılımcılar bizlerle olacak. İstanbul’un çeşitli semtlerinde projelerini sergileyecekleri etkinlikte; sanatçı, düşünür, yazar, şair, araştırmacı, mimar, radyo programcısı, balıkçı, aktivist, stand-up komedyeni, şef, etnomüzikolog, ornitolog, deniz bilimci, kukla ustası, müzisyen ve daha pek çok başka alandan 500’ün üzerinde katılımcı çalışmalarını yürütecek.

17. İstanbul Bienali, 12 sergi mekânının yanı sıra kitapçılarda, Mimar Sinan imzalı 16. yüzyıldan kalan bir hamamda , yirmi yıldır kullanılmayan bir Rum okulunda, metro duraklarında, huzurevlerinde ve kafelerde de karşımıza çıkıyor. 

Bienal, ücretsiz sergiler dışında, çeşitli açık hava gösterileri, film gösterimleri ve söyleşilerle de İstanbul sanatseverleriyle buluşacak.

Etkinlik 17 Eylül-20 Kasım tarihleri arasında, tüm İstanbul’da bizleri bekliyor.

Ayrıntılı programı bienalin web sayfası bienal.iksv.org ile sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.