ATGB 'de Görev Değişimi İtirazlara Neden Olacak Mı?

Avrupa Türk Gazeteciler Birliği Berlin temsilciliğinin genel kurula 2 ay kala değiştirilmesi tepkilere neden oldu.

ATGB 'de Görev Değişimi İtirazlara Neden Olacak Mı?
©Hüseyin İşlek : Berlin'de Gazeteciler Ali Yıldırım'a Destek Verdi.

Berlin-

Her ayın 2.haftasında rütin toplantılarını yapan ATGB - Berlin temsilciliğinin bir mail ile görevden alındığını öğrenilmesi, rütin buluşmayı bozmadı.Gazeteciler ATGB'nin genel kuruluna kadar buluşmaları ''Berlinli Gazeteciler'' ismi altında gerçekleştirdiler.

Toplantıya ,temsilcilik görevinden alınan Ali Yıldırım moderatörlük yaparken biryandan da gündeme biranda düşen görevden alınması ile alakalı sorulara cevap verdi.
Ali Yıldırım (Gazeteci)

Ali Yıldırım  sorunları, üyesi olduğumuz ATGB 'nin genel kurul ortamında çözüme kavuşturmak için mart ayına kadar yapıcı bir şekilde devam edeceğini söylerken,görevden alınmasını gece yarısı bir maille öğrendiğini ve nedeninin kendisine açıklanmadığını söyledi.

Toplantıya katılan gazeteciler ATGB genel merkezinin Berlin'deki görev değişimi konusunda sorularının olduğunu ama cevap alamadıklarını eklediler.

Ayrıca 10 Ocak gazeteciler  gününe  denk gelen toplantıda ,Türk basınında yaşanan sorunlara değinilirken uzun yıllardır var olan gazeteci derneklerinin , Almanya'da sorunlarla başa çıkamadıklarını  dile getirildi.

EkşiHaber

İlgili Haber


ATGB Berlin’de Görev Değişimi: Sadık Karslı Eyaletin Yeni Temsilcisi