''...Benimde Gönlümde Sayın Genel Başkanımızın Kılıçdaroğlunun Adaylığı Yatıyor.''

CHP Berlin Yurtdışı Türkler Çalıştayı 17-18 Eylül 2022 tarihinde Sosyal Demokratlar merkezi Willy-Brandt-binasın da gerçekleşti.

''...Benimde Gönlümde Sayın Genel Başkanımızın  Kılıçdaroğlunun Adaylığı  Yatıyor.''
''...Benimde Gönlümde Sayın Genel Başkanımızın  Kılıçdaroğlunun Adaylığı  Yatıyor.''
''...Benimde Gönlümde Sayın Genel Başkanımızın  Kılıçdaroğlunun Adaylığı  Yatıyor.''

CHP Berlin Yurtdışı Türkler Çalıştayı 17-18 Eylül 2022  tarihinde  Sosyal Demokratlar merkezi Willy-Brandt-Binasın dagerçekleşti.

CHP Berlin Birliği başkanı Kenan Kolat'ın açılış konuşması ile başlayan çalıştaya ilk gün CHP genel başkan yardımcısı Bülent Tezcan konuşmaları ile devam edildi.

Video :Ali Yıldırım

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'a Cumhurbaşkan adaylarını sorduk.Bülent Tezcan verdiği cevapta '' Cumhurbaşkanı adaylığı meselesi altılı masanın, millet masasının çok düzeyli ve ciddi bir çalışması var. Cumhurbaşkanı adayı konusu tabi gönlümüzde herkezin bir aslan yatar benim de gönlümde sayın genel başkanımızın Kılıçdaroğlu’na adaylığı yatıyor.Ancak sayın genel başkanımızın da dediği gibi altılı masa liderler de dediği gibi adayı masa belirleyecek açıklayacak ondan sonra da masada hangi aday çıkarsa biz arkasından koşucak'' dedi

Yakın tarihte bir aday ismi  açıklaması bekleniyor mu? Sorusuna Bülent Tezcan ''artık onlar karar verecek ,masada olanlara soralım ''dedi,

Çalıştayın birinci gününde  CHP İstanbul Mv. Dr.Yunus Emre ,Ankara Üniversitesi Prof.Dr. Murat Erdoğan,İstanbul Bilgi Üniversitesinden Prof.Dr.Ayhan Kaya CHP İstanbul Mv Yüksel Mansur ayrıca toplantıya online bağlantıyla  CHP Mv.Utku Çakırözer ,Avukat Mehmet Kılıç,Avukat Erdi Sarı katıldı.

Çalıştayın ikinci günde Gazeteci Oktan Erdikmen katılırken özellikle konu seçimlerin Türkçe dersleri din dersleri,THY Bilet Fiyatları,Telefonlar,Cenaze,Holding mağdurlar ve emeklilik konuları tartışıldı.