Berlin CDU Başkanı Kai Wegner NETU’nun Misafiri Oldu

Almanya Berlin yerleşiğinde faliyetlerini sürdüren NETU işadamları derneği davet ettiği Hiristiyan Demokratlar Berlin(CDU) Başkanı Kai Wegner derneğin yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

Berlin CDU Başkanı Kai Wegner NETU’nun Misafiri Oldu
Kai Wegner(CDU) , Netu Yönetim Kurulu
Berlin CDU Başkanı Kai Wegner NETU’nun Misafiri Oldu

Berlin-

Almanya Berlin yerleşiğinde  faliyetlerini sürdüren NETU işadamları derneği  davet ettiği Hiristiyan Demokratlar Berlin(CDU) Başkanı Kai Wegner  derneğin yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

Berlin CDU Başkanı Kai Wegner NETU’nun misafiri oldu

28.09. tarihinde Avrupalı-Türk İşletmeler Ağı NETU Berlin Yönetim Kurulu, Berlin CDU Başkanı Kai Wegner’i NETU ofisinde ağırladı. NETU Berlin Başkanı Bülent Göktekin selamla konuşmasında NETU’nun çeyrek asırdır toplumsal kesişim noktalarında sosyoekonomik bir aktör olarak angaje olduğunu ve yüzlerce üye şirketini temsil ettiklerini vurguladı. Ayrıca NETU ağındaki işletmelerinin siyasetten beklentilerinden ve sorunlarından bahsetti.

Akabinde NETU Genel Sekreteri Önder Coştan derneğin faaliyetleri ve tarihçesi hakkında bilgi verdi. Ayrıca medya ve basın mensupları Kai Wegner’e sorularını yöneltme imkanı buldu. Sonrasında gerçekleşen münazarada Sayın Wegner NETU’nun göçmen kökenli ekonomiyi ve işverenleri temsil konusundaki başarılarından ve sorumluluk üstlenmesinden övgüyle bahsetti ve teşekkür etti. Özellikle NETU Kalifiye Eleman Projesinin Almanya ve Berlin ekonomisi için vazgeçilmez bir artı değer olduğunun altını çizen Wegner, böylelikle hem işçilere hem de işverenlere yardımcı olunduğunu vurguladı.

Ayrıca NETU’yu çeşitli ekonomik çalışma gruplarına dahil etme dileğinden bahsedip, göçmen kökenli iktisat konularında NETU’nun ekspertizine başvurmak istediğini ekledi. Kardeş şehir Istanbul’a yapılacak iş seyahatlarında NETU’yu delegasyona dahil ederek bu doğrultuda somut adımlar atmak istediğini söyledi. Son olarak NETU anı defterini imzalayan Wegner, bütün NETU Yönetimine başarılar diledi. Sayın Wegner’e nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür edildi.