Berlin'de Bayramlaşma

Berlin'de Ramazan Bayramı kutlamaları bayramın 3'üncü günüde devam etti. Günün İlk bayramlaşması Berlin Başkonsolosluğu daha sonra İşadamları derneği EUBA'da devam etti.

Berlin'de Bayramlaşma
Berlin'de Bayramlaşma
Berlin'de Bayramlaşma
Berlin'de Bayramlaşma

Berlin-

2 yıl aranın ardından Ramazan sevincini toplu iftarlarla yaşayan Almanya’daki Türk toplumu bu kez toplu bayramlaşma törenleri ile mutluluklarını katladı.

Berlin Başkonsolosluğunun ev sahipliğindeki bayramlaşma törenine Berlin Başkonsolosu Olgun Yücekök, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Başkonsolos Yücekök bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada 24 aylık ağır pandemi sürecinin ardından eski günlere dönmenin, bayramlaşma programlarında bir araya gelmenin sevincini yaşadıklarını söyledi.

Yücekök,sağlıkla huzurla nice bayramlara ve bayramlaşmalara kavuşmayı diledi.

Törene katılan davetliler de birbirleriyle bayramlaşırken etkinlik Türk lezzetlerinin sunulduğu ikramlarla sona erdi.

Başkonsolosluktan Sonra EUBA İşadamları Derneğinde Bayramlaşma Töreni

Başkonsolos evsahipliğindeki bayramlaşma sonrası EUBA işadamları derneğininin ev sahipliği yaptığı bayramlaşma törenine katıldı. Başkonsolos Yücekök, zor geçen sürecin ardından salgın sonrası iş dünyasında hareketlenmenin olduğuna dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye ile Almanya arasındaki ticaret hacminin artırılmasına dönük hedefine işaret ederek iş dünyasına bu konuda önemli görevler düştüğünü ifade etti.

EUBA Doğu Almanya Bölgesi Başkanı Halil Kaya da tüm davetlilerin bayramını tebrik etti sağlıkla nice bayramlara ulaşmayı diledi.

Tören sırasında iş dünyasına yeni katılan bazı davetliler de kendileri ve iş alanları ile ilgili bilgiler verdi.

Bayramlaşma töreni akşam yemeği ile sonra erdi.