Berlin'de Bayramlaşma

Türk-Alman İşadamları Birliği Kurban Bayramı kutlaması

Berlin'de Bayramlaşma
Berlin'de Bayramlaşma

TDU,Kurban  Bayramın 2. Gününde Üyeleri, misafirleri ve basın mensuplarına davet verdi. Türkiye'den de misafirlerin yer aldığı davette , Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, Berlin Muavin Konsolos Bilal Çamlık, Azerbaycan Büyükelçi Müsteşarı Javid Nasirli , bir çok kuruluşlardan , dernek temsilcileri ile Berlinli iş insanları ve çok sayıda konuk katıldı.

 

TDU Basın Sözcüsü ve Genel sekreteri olan Doğan Azman’ın açılış konuşmasından sonra söz alan Başkan Remzi Kaplan: „Kurban Bayramımız, örf ve adetlerimizi yerine getirirken aynı zamanda Dostluk, Birlik ve Beraberlik duygularımızı da paylaştığımız, millet olarak tüm manevi değerlerimizle çok özel bir gündür. Kurban Bayramı’nı doya doya yaşayalım.” dedi.


Ardından Berlin Büyükelçisi Sayın Ahmet Başar Şen de konukları selamladıktan sonra su sözleri ekledi: “Türkiye’de Bayramı kutlamak ve sevdiklerimizle beraber olmak bizler için alışa gelmiş güzel adetlerimizden biri. Bunu yurtdışında sürdürebilmek ve ayni şekilde hissedebilmek hiç de kolay değil. Bundan dolayı TDU `ya bizlere kapılarını her seferinde açtığı için sonsuz teşekkür ediyor ve Kurban Bayramınızı yürekten kutluyorum.” ifadesini kulandı.
Sonrasında Arda Aykut’un güzel viyola müziği eşliğinde ve hoş sohbetlerle bayramımız akşam saatlerine kadar sürdü.
Köln'de Bayramlaşma

Berlin'de Bayramlaşma