Berlin'de Spor Okulları ''Yayla Spor Okulu''

Berlin yerelinde spor okulları yaşadıkları zorluklara rağmen ayakta durma mücadeleisi veriyor.35 Yıllık Yayla Spor okulu bunlardan biri. Okulun sahibi ve Tekvando Hocası Karen Yayla ile konuyu konuştuk.

Berlin'de Spor  Okulları  ''Yayla Spor Okulu''
Berlin'de Spor  Okulları  ''Yayla Spor Okulu''

Berlin-

35 senedir Berlin Kreuzberg'te spor faliyetleri sunan Yayla Spor Okulu, binanın satılması ve yeni evsahibiyle yapılan görüşmeler sonucu spor okulunu şuanki yerinde kalmayı sürdüreceğini bir tanıtımla duyurdu.Okulun sahibi Karen Yayla medya.berlin'e verdiği bilgiye göre yaşanan sorunun Berlin'deki konut fiyatlarının çok artması ve eski evsahibinin kendilerinden çıkmalarını istemesi üzerine başladığını söyledi.

Berlin federal meclis üyeleri ,Berlin meclisi üyeleri, birçok sporcu ve aileleri katılarak Karen Yayla'ya spor okulunun devamı ve başarıları için destek konuşmalarında bulundular.Yayla Spor okulu öğrencileri kısa bir gösteride bulundular.

Karen Yayla uzun yıllardır kreuzbergte buranın çocuklarını sporu sevdirdiklerini ve bu semtin okulu haline geldiklerini söyledi. Yapılan toplantıya Sivil Toplum Örgüt Başkanları ,Türkiye Cumhuriyeti Berlin Başkonsolusu  katıldılar


EkşiHaber