Berlin'de Türk Mutfağı Tanıtıldı.

"Türk Mutfağı Haftası" kapsamında yurtdışında gerçekleştirilen etkinlikler devam ediyor..

Berlin'de Türk Mutfağı Tanıtıldı.
Ahmet Başar Şen -Büyükelçi
Berlin'de Türk Mutfağı Tanıtıldı.
Berlin'de Türk Mutfağı Tanıtıldı.
Berlin'de Türk Mutfağı Tanıtıldı.
Berlin'de Türk Mutfağı Tanıtıldı.

"Türk Mutfağı Haftası" dolayısıyla Almanya'nın başkenti Berlin'de de etkinlik düzenlendi.

Türkiye'nin Berlin Büyükelçiliği, Türk mutfağının kahvaltı kültürünün tanıtımı amacıyla yabancı konukları ağırladı.Davetliler simitten çaya, kısırdan mezelere kadar geniş yelpazedeki kahvaltılıkların tadına doyamadı.

Masalar,,, çay, simit, peynir, kısır ve birbirinden lezzetli mezelerle donatıldı.Türk kahvesinin yapılışına ilişkin bilgi verildi.Etkinlikte Türk mutfağının ayrılmaz parçası olan Türk Kahvaltısı tanıtıldı.

Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen'in ev sahipliğindeki "Serpme Kahvaltı" buluşmasına milletvekilleri, yabancı misyon şefleri ve gastronomi sektörü çalışanları katıldı. 

Simit ve peynir ile kahvaltıya başlayan çay ile devam eden konuklar pek çok yöresel lezzetlerin de tadına bakma fırsatı buldu.Kahvaltı sırasında yapılışına ilişkin sunumu izleyen davetlilere Türk Kahvesi de ikram edildi.

Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen "Etkinliğimizde Türkiye'nin meşhur serpme kahvaltasını misafirleimize tanıttık .Aynı zamanda kahvaltı sözünün geldiği kahvenin altı olması dolayısıyla da  Türk kahvesi  hakkında Türk kahvesinin  nereden geldiğini kahve geleneğinin  nasıl olduğunu ,kahvenin Türk kültüründeki  Yerini anlatan  kısa bir sunum yaptık.Dostlarımızın  bunu çok memnuniyetle karşıladılar.Sizden bugün çok şey  öğrendik diyerek  gidiyorlar" diye konuştu.