BKTMD yeni logosunun tanıtımı

Berlin Klâsik Türk Müziği Derneği - Berliner Ensemble für klassische türkische Musik e.V,

Berlin'de 31 senedir Klâsik Türk Müziği çalışmalarını sürdüren ve bu süre içinde onlarca anlamlı konsere imza atan Berlin Klâsik Türk Müziği Derneği - Berliner Ensemble für klassische türkische Musik e.V, (BKTMD) kuruluşunun 30. yılında yenilenen logosunu bavul’da düzenlenen bir kokteyl ile Berlinli gazetecilere ve yerel medyaya tanıttı.

Derneğin başkanı ve hocası Selâhattin Doğan'ın konuklarına `hoşgeldiniz´ konuşmasının ardından söz alan `Logo Çalışma Grubu´ sözcüsü Nejla Altıok, yerel medyadan logonun Berlinli müzikseverlere duyurulması çağrısı yaparak, gelişen teknoloji ve yeniliklere uyum sağlamak adına bizde çağa ve Klâsik Türk Müziği‘ne uyumlu bir logo hazırlattık. Bilindigi gibi Klâsik Türk Müziği'ne Osmanlı Müziği de denilmektedir. Logo'da Osmanlı Müziği'ne uyumlu ve Türk müziğinde birçok besteye ilham olmuş lâle motifi ve lâle içinde bir nota var.

Umarım yeni logomuz daha güzel çalışmalarımıza örnek olur, logonun hazırlanmasında emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim“ dedi.

Berlin Klâsik Türk Müziği Derneği - Berliner Ensemble für klassische türkische Musik e.V,

Haber: Hüseyin işlek
Görüntü : Mustafa Ekşi