Büyükelçi Ramazan Nazifi Memleketi Raduşa'da Dualarla Defnedildi.

Türk Dostu Büyükelçi Ramazan Nazifi Kuzey Makedonya Raduşa'da toprağa verildi.

Büyükelçi Ramazan Nazifi Memleketi Raduşa'da Dualarla Defnedildi.
Büyükelçi Ramazan Nazifi Memleketi Raduşa'da Dualarla Defnedildi.
Büyükelçi Ramazan Nazifi Memleketi Raduşa'da Dualarla Defnedildi.
Büyükelçi Ramazan Nazifi Memleketi Raduşa'da Dualarla Defnedildi.
Büyükelçi Ramazan Nazifi Memleketi Raduşa'da Dualarla Defnedildi.

Kuzey Makedonya büyükelçisi Ramadan Nazifi hayatını kaybetmiş Berlin Isa Beu Camii e.V. Arnavut-İslam topluluğu ve kültür merkezinde kılınan cenaze namazı sonrası Almanya'dan Kuzey Makedonya Raduşa'ya   resmi merasimle uğurlanmıştı.

Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Ahmet Başar Şen meslektaşının cenaze namazına  katılarak taziyelerini yakınlarına bildirdi. Büyükelçi Ahmet Başar Şen ,Ramadan Nazifi'nin Türk dostu olduğunu vefatını teessür içinde öğrendiklerini söyledi.

Cenaze sahipleri, Ramadan Nazifin naaşını  ülkesi Kuzey Makedonya'ya gönderirken duygusal anlar yaşandı. Türkiye Cumhuriyeti Berlin  Büyükelçiliği tarafından gönderilen güllerden yapılmış Türk bayrağını simgeleyen kırmızı beyaz  çiceklerin, ailesi tarafından  Ramadan Nazifi'nin naaşı ile birlikte gönderilmesi Ada Cenaze firmasından istenilmişti. 

Nazifi Ailesi ,7 Eylül 2022'de Kuzey Makedonya'nın Radushë kasabasındaki cenaze törenini sonrası, Türkiye Berlin  Büyükelçiliğinin acı günlerinde yanlarında olmalarından dolayı  şükranlarını ilettiler.


 
Ramazan Nazifi Kimdir?

Ramazan Nazifi, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti'nin 1 Temmuz 2019 tarihinden itibaren Federal Almanya Cumhuriyeti'nin Olağanüstü ve Tam Yetkili Büyükelçisidir. 1962 yılında Radusa'de doğdu.

PROFESYONEL NİŞANCILIK

1995'ten beri profesyonel bir diplomat olarak, Dışişleri Bakanlığı'ndaki zengin diplomatik kariyerine ve yurtdışındaki diplomatik ve konsolosluk misyonlarına bakabilir. 1995'ten Berlin'deki mevcut Büyükelçilik görevine kadar geçen süreçte, Federal Dışişleri Bakanlığı'nın Konsolosluk İşleri Müdürlüğü (1999-2004), Ekonomik İşler Dairesi Başkanı (2008-2007) gibi çeşitli departmanlarında çalıştı. , 2009), Konsolosluk İşleri Direktörlüğü (2009), Ekonomik Diplomasi Müdürlüğü Çok Taraflı Ekonomik İlişkiler Dairesi Başkanı (2013-2014), Avrupa Birliği Direktörlüğü (2014-2018) ve Ağustos 2019 Özel Danışmanı).

Diplomatik kariyeri yurtdışında, yeni başlayanlar Ataşesi veya Bonn Büyükelçiliği İkinci Katibi (1995-1999). Ayrıca Berlin büyükelçiliğinde elçiydi (2004 - 2008). 2009'dan 2013'e kadar İsviçre Konfederasyonu'nun Olağanüstü ve Tam Yetkili Büyükelçisiydi.

Profesyonel kariyeri boyunca, Botsch'tan sonra Nazifi çok sayıda uluslararası konferans, seminer ve diğer etkinliklerin düzenlenmesine ve koordinasyonuna aktif olarak katıldı. Dışişleri Bakanlığı'nda ve bahsi geçen diplomatik ve konsolosluk misyonlarında çeşitli komisyon ve çalışma gruplarının üyesiydi ve çeşitli kanunların hazırlanmasında aktif olarak yer aldı.

Kendini diplomasiye adamadan önce Fransızca öğretmeni ve okul müdürü olarak eğitim kariyerine başladı (1992-1995).

EĞİTİM

Büyükelçi Nazifi 1986 yılında Üsküp'teki St. Kiril ve Metod Üniversitesi - Fransız Dili ve Edebiyatı Enstitüsü Filoloji Fakültesi'nden mezun oldu.

Çeşitli diplomatik eğitim ve kurslara katılmıştır: Norveç Dış Hizmet Enstitüsü – Dışişleri Bakanlığı – Oslo (2002); Anadolu Kalkınma Vakfı Türkiye (2003); Küresel Eğitim Hizmetleri - Seattle, Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı ile işbirliği (2004).

İyi derecede Fransızca, İngilizce ve Almanca bilmektedir ve temel düzeyde İspanyolca ve İtalyanca bilmektedir.

İlgili Haber