Sinema Filmin Akıbeti Ne Oldu? Diye Sormuştuk! Cevap Yapımcıdan Geldi.

'' Das Leben ''sinama Filmi Yapımcısı Erkan Karabağ yaptığımız haber üzerine bize yazılı bir açıklamada bulunarak filmin akıbeti hakkında bilgi verdi.

Sinema Filmin Akıbeti Ne Oldu? Diye Sormuştuk! Cevap Yapımcıdan Geldi.

BERLİN-

Medya.berlin imtiyaz sahibi Mustafa Ekşi'nin kamuya açık sorusu üzerine ''Das Leben'' sinema filminin akibeti neoldu sorusuna  yapımcı  Erkan Karabağ'dan kısa yazılı bir açıklama geldi.Yaptığı açıklamada filmin sinemalarda neden gösterilmediği ve son süreci yazılı bildirdi.

Erkan Karabağ yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı,

''54 tane festivale katıldık 3 tane çeyrek 5 tanede finalist ödül aldık. Maalesef tüm bunlar pandemi sebebi ile online yarışmalar ortamında olduğu İçin de zordu ve bir çok festivalde iptal edildi. En büyük acımızda bu işin verdiğimiz emekler boşa çıkması oldu. Çünkü filme yatırdığımız paralarımız battı .

Sebebi pandemiden sebeple film salonları kapandı ve biz vizyon yapamadık. Gönlümüz Berlin de kaldı Gala bile yapamadık. Filmimiz hazır ancak orda gala yapmaya imkanımız bile yok. Film Türkiye de TRT de tanımlanacak tüm yayın hakki onlarda . Sinemalar bizde . ''

Filmin konusu itibari ve Kültür Bakanlığının desteği olması sebebi ile kamuoyu bu sinema filmin Almanya'da gösterilmesi için gerekli çalışmaları yapmaları kamuoyu adına önemlidir.

Yetkililerin sesimize kulak verecekleri konu ile alakalı sorunların çözüleceği umudunu kamuoyuna duyurmak isteriz.

İlgili Haber