Dosteli Bahar Şenliği Ödül Töreni

Dosteli,hasta bakım servisi yapmış olduğu bahar şenliğinde çalışanları ve hasta bakımı hizmeti alan yaşlıları bir araya getirdi..Ödüllerin verildiği şenlikte ayrıca zengin program içeriği ile herkes memnun kaldı.

Dosteli Bahar Şenliği Ödül Töreni
Dosteli Bahar Şenliği Ödül Töreni
Dosteli Bahar Şenliği Ödül Töreni
Dosteli Bahar Şenliği Ödül Töreni

Berlin-

Dosteli yöneticileri ,çalışanları ve bakım hizmeti alan yaşlıları ‘Dosteli Bahar Şenliği Ödül Töreni’nde''biraraya geldi. Almanya’nın başkenti Berlin’de 14 yıldır faaliyet gösteren ‘Dosteli Yaşlılar Hasta Bakım Servisi’ her yıl geleneksel olarak düzenlediği, ‘Dosteli Bahar Şenliği Ödül Töreni’nde, çalışanları, hasta bakımı alanlar, hasta yakınlarını ve dostlarını ‘MADİ’ eğlence çadırında buluşturdu.

Büyük ilgi ile izlenen programın organizasyonunu Necla Akduman , sunumunu Metropol FM radyo program yapımcısı Egemen Cantürk ile yine radyo programcısı Aslı Kavaklar yaptı. Dosteli Hasta Bakım Evi kurucusu Safiye Serpil Ergün ve Alman ortağı Dr. Jan Basser ile Serpil hanımın kardeşleri Serap ve Hilâl Yılmaz davetlileri tek tek selamladılar ve yakınen ilgilendiler.

Almanya’nın Başkenti Berlin’de Rudow, Moabit, Spandau, Wedding, Wittenau’da birer, Neukölln-Späthstr.’de ayni cadde üzerinde 2 ve Frankfurt am Mein ile Türkiye’nin Samsun ilinde de (Serpil hanım kardeşi, ayni zamanda TDU Yönetim Üyesi Serpil Yılmaz’ın sorumluluğunu üstlendiği) birer tane olmak üzere toplamda 9 şubesi bulunan Dosteli, Almanya’ya 60 yıl önce çalışmak için gelen ve emekli olduktan sonra yaşlı bakım evlerinde kalan konuklarını Tegel bölgesinde MADİ eğlence çadırında ağırladı. Birinci, ikinci kuşak Türklerden, ‘Dosteli’nde bakım alanlar, aileleri ve çok sayıda davetlinin katıldığı etkinlikte, Spandau Neveser Musîki Cemiyeti’nin kurucusu ve Sanat Yönetmeni Serap Gürses Sağat güzel bir Türk Sanat Müziği konseri verdi. Koronun genç nesil solistlerinden Bora Bilgiç’in vokal yaptığı ve 1-2 eseri Serap hoca ile düet olarak seslendirdiği, “Şimdi uzaklardasın, Unutamazsın geçen mutlu günleri, İkinci bahar yaşıyor ömrüm, Bir bahar akşamı rastladım size, O ağacın altını şimdi anıyor musun?’ ve ‘Nazende sevgilim’ adlı eserlere zaman zaman eşlik eden müziksever davetliler keyifli anlar yaşadı.

Serap Gürses Sağat konserinin birinci bölümünden sonra, şenliğin sunumunu üstlenen Cantürk ve Kavaklar; Dosteli’nin kurucuları Serpil Ergün ve Alman ortağı Dr. Jan Basche’yi duygularını almak için sahneye davet etti. Kısa bir konuşma yaparak konuklarına teşekkür eden Serpil Yılmaz ve Dr. Basche, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da, Dosteli’nde 10. yılını dolduran, Bahtışen Sönmez, Gülcan Arıcı, Nurcihan Yeter Kayalı, Ese Çiğdem, Hülya Çelik, Havva Yalçın ve Emel İnan’a birer ödül vereceklerini; ancak 4 arkadaşlarının izinde oldukları için şenliğe katılamadıklarını söyledi. Konuşmasına, “Onlar geldiler ve kaldılar.

Emeklerini ve alın terlerini bu ülkeye akıtan kahramanları minnet ve saygı ile selamlıyorum. Emekleriniz ve özverili çalışmalarınız sayesinde Almanya’da Türkler artık bu toplumun ayrılmaz birer parçası oldu. Biz, ‘Dosteli’ olarak sadece size olan borcumuzu ödüyoruz. Ömürlerini bu ülkeye akıtan onurlu insanlara selam olsun. Unutmayın yalnız değilsiniz. ‘Dosteli’ her zaman sizin yoldaşınız ve olmaya devam edecek.” şeklinde devam eden Serpil Ergün; MADİ’deki şenliğe katılan Nurcihan Yeter Kayalı, Hülya Çelik ve Havva Yalçın’a ödülleri ve plaketleri, Alman ortağı Dr. Basche ile kardeşleri Serap ve Hilal Yılmaz tarafından takdim edildi. Ardından toplu halde çekilen fotoğraflardan sonra, Türk mutfağının en güzel yemeklerinden hazırlanan büfenin açıldığıaçıldığı duyuruldu ve yemeğe geçildi.

Berlin Başkonsolosluğu Muavin Konsolosu Berrin Anlayan, TDU Yönetimi Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Doğan Azman ile TDU’nun büro görevlisi Yeşim Keleşoğlu’nun da konuk olarak katıldığı şenlikte yemekten sonra eğlence tam hızıyla devam ederken; Serap Gürses Sağat konserinin ikinci bölümüne geçildi. Gecenin en renkli anı konuklar için getirilen oryantal dansözün kıvrak hareketleriyle yaptığı gösteri oldu. Davetlilerin şenlik boyunca zaman zaman Serap Gürses'in seslendirdiği eserlere eşlik edildi. Etkinliğe  Berlin yerel medya mensupları davet edildi.

Bu haberdeki bazı bilgiler Gazeteci Hüseyin  İşlek'ten alınmıştır.

İlgili Haber