Egemen Cantürk Yeni Kitabın Tanıttı.

Şalom yazarı, Almanya muhabiri Egemen Cantürk imza gününde okurlarıyla buluştu

Egemen Cantürk  Yeni Kitabın Tanıttı.
Egemen Cantürk(Yazar)- Sadık Karslı (moderatör)
Egemen Cantürk  Yeni Kitabın Tanıttı.
Egemen Cantürk  Yeni Kitabın Tanıttı.
Egemen Cantürk  Yeni Kitabın Tanıttı.

Berlin Bavul Cafe`de gerçekleşen imza gününde  yazar Egemen Cantürk yeni kitabıyla davetlilerin karşısına çıktı.Cantürk’ün ‘Electrico 28’ adıyla yayınlanan kitabı deneme, öykü, şiir ve röportajlardan oluşuyor.

Moderatörlüğünü Sadık Karslı’nın gerçekleştirdiği söyleşide kimlik, yaşanmışlıklar, Avrupa’da artan ırkçılık, antisemitizm, İslam karşıtlığı ve göçmenlik olgusu irdelendi. Kitabında tarihte önemli isimlerin olduğunu lakin pek bilinen insanlar olmadığını buna rağmen dünya'da nasıl etkiler birektiklarinı anlattı.

Tarihine de yer veren Egemen Cantürk ilginç yaşam öykülerini de okuyucularla buluşturuyor. Öteki Yayınevinden çıkan kitapta Abie Nathan ve Dr. Albert Eckstein gibi yaşama dokunan bilim insanı ve aktivistler de yer alıyor. Kitap okuyucuları Lizbon, Tel Aviv-Yafa, Berlin gibi kentlerin kültürel ve tarihi dokusunda keyifli bir yolculuğa çıkaracak.

Medya.Berlin genel yayın yönetmeni Mustafa Ekşi ,Egemen Cantürk'e ilk kitabının başarılı olma dileklerini ileterek bir kitabını aldı.