Erdoğan Stoltenberg ile Görüştü

Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg İstanbul'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Görüşmede, Rusya-Ukrayna savaşı, Yunanistan'ın mütecaviz eylemleri ve Türkiye-İsveç-Finlandiya arasındaki üçlü muhtıra ele alındı

Erdoğan Stoltenberg ile Görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan NATO Genel Jens Stoltenberg ile görüştü.

Dolmabahçe Ofisi'nde yaklaşık 2,5 saat görüşmede, Rusya-Ukrayna yapısı, Yunanistan'ın mütecaviziş ve Türkiye-İsveç-Finlandiya ortaklığıyla ilgili muhtıra ele alındı.

İLGİLİ HABERLER

“İsveç ve Finlandiya NATO'ya Tam Üye Olmalı”

Rusya-Ukrayna arasındaki çatışmaların bir önden önce gelmesi ve bir çözüme ulaşılabilmesi için sona ermek için dönüşülmesinin vurgulandığını vurguladı.

Erdoğan, Türkiye-İsveç-Fin'in onayını onaylayan üçlü, ne zaman yapılacak olacak bu ülkelerce seçilecekle ifade edilecek.

Görüşmede Yunanistan ile ilgili de yetiştirilen Erdoğan, bölgede büyütülecek Türkiye'nin niyetiyle ilgiliye ve diyaloğa yönlendirilirnin faydalı sözlerine ekledi.

NATO Genel Jens Stoltenberg de görüşmeyi sosyal medya mesajında ​​değerlendirdi. Stoltenberg, koridoru yolunun devam etmesindeki rolü nedeniyle Erdoğan'a teşekkür etti.

Stoltenberg Finlandiya ve İsveç'in NATO'ya başvurularının sonuçlandırılmasının, ittifakı savunacağını de yaptı vurgu.

NATO Genel Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmeden önce Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar İstanbul'da biraraya geldi.

Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi Twitter hesabındaki paylaşımda, “Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, NATO Genel Bakanı Jens Stoltenberg ile görüşmesinde, yeterince'nın NATO'daki sorumluluklarını yerine getiren Türkiye'nin bundan sonra da devamından aktardı”.