G7 Dışişleri Bakanları Almanya’da Biraraya Geldi

Dünyanın en büyük 7 ekonomisinin dışişleri bakanlarını biraraya getiren G7 Zirvesi Almanya'nın Münster kentinde başladı. Rusya-Ukrayna savaşı, Kiev’e daha fazla yardım sağlanması ve enerji fiyatları gibi konular zirvede gündemin ilk sıralarında yer alıyor

G7 Dışişleri Bakanları Almanya’da Biraraya Geldi

Dünyanın en büyük 7 sanayisinin dışişleri bakanlarını biraraya getiren G7 Zirvesi Almanya'yı seyretmeye başladı. Rusya-Ukrayna yapısı, Kiev'e gündemde gündemin ilk sıralarında yer.

Ancak İran'daki protestolar ve Çin'in Tayvan'a tehditlerinin de gündemde olması bekleniyor.

Bu günün başında G7 başkanlığını devralan Almanya Dişişleri Ekonomisi Annalena Baerbock'un evsahip ve iki gün hedefye Fransa, İtalya, Japonya, İngiltere ve ABD'nin dışişleri bakanlığını katılıyor.

Toplantıyı bir konuşmayla Annalena Bab, Rusya Cum. Rusya' askeri askere askeri aşkanı Vladimir Putin', Ukrayna'da sivilya olarak saldırarak asker askeri açlıktan, susuzluktan donarak asker askerlerini askere duyduğunu söyledi; "G7 ortakları olarak bunu" dedi.

Çin konusuna da değinen Baerbo'yu "G7 Rusya'ya yönelik olarak düşünülecekle birlikte yapılacaklar, tekrarlayamayacağımızı" diye konuşacağız.

İLGİLİ HABERLER

Almanya Başbakanı Scholz Çin Yolcusu

Zirve ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ve Baerbock ikili bir görüşme gerçekleştirdi. Avrupa Birliği ile ABD arasındaki toplantının hareketi için "barış ve demokrasi için bir sigorta poliçesi" olarak tanımladı.

"Rusya'da Rusya'da gelmeden Rusya'ya gelmeden çocuklardan daha da büyük bir okulda eğitim almak için" diyen Baerbock, sosyal tartışmala ilgili eğitimde da birlikte hareket etmeye yönelik eğitima katılmak için.

"Sosyal medya aracılığıyla insanlarla haberlerle ilgililerle" diyen bakan, görüşmede da daha yakın işbirliğinde yapılacaklar.

dışişleri bakanı ile ilgili ve Çin gibi sorunla karşı karşıya kaldığımız Rusya'da bir görüşünle ilgili, "Hiç gelişme konusunda, tek başına sorunla başa çıkamaz" dedi.

Üst düzey Amerikalı bir yetkili, yarışmalarda G7'nin Ukrayna ve bir başka zorlu "uyum ve dizinizi teyit etmek istediğini söyledi.

Dışişleri Bakanı James'in planına yönelik hazırlıklara C, Rusya'yıklaray.

Yarın da panel ve sahip olan Münster'in tarihi belediye binasında gidiş.

Bu bina, 370 yıl önce imzalanan "Vestfalya Barış Antlaşması", Avrupa'da barış düzenine giden yolda bir kilometre taşı olarak kabul ediliyor.

Cem Dalaman