Gazeteci-Yazar Celal Özcan,’Savaşı Sabreden Kazanır’ adlı kitabı MedyaBerlin'in konuğu oldu.

Gazeteci-Yazar Celal Özcan,’Savaşı Sabreden Kazanır’ adlı kitabı MedyaBerlin'in konuğu oldu. Cafe Tagesbrot'ta gerçekleşen söyleşi çok sayıda kitapsever katıldı.MedyaBerlin imtiyaz..

Gazeteci-Yazar Celal Özcan,’Savaşı Sabreden Kazanır’ adlı kitabı MedyaBerlin'in konuğu oldu.

Gazeteci-Yazar Celal Özcan,’Savaşı Sabreden Kazanır’ adlı kitabı MedyaBerlin'in konuğu oldu.

MEDYABERLİN  - Gazeteci-Yazar Celal Özcan,’Savaşı Sabreden Kazanır’ adlı kitabı MedyaBerlin'in konuğu oldu. Cafe Tagesbrot'ta gerçekleşen söyleşi çok sayıda kitapsever katıldı.MedyaBerlin imtiyaz sahibi Mustafa Ekşi moderotörlüğünde yapılan söyleşi katılımcıların soruları ile devam etti. Celal Özcan okuyucularının sorularına net açıklıkla cevap verdilten sonra kitaplarını okuyucularına imzaladı

 

.

 

Deneyimli gazeteci yazar Celal Özcan, ’Savaşı Sabreden Kazanır’ Şansölye Merkel’in Hikayesi ve Türkiye İlişkileri adlı kitabının tanıtımında ‘’Dünyanın En Güçlü Kadını ’’Şansölye Angela Merkel’in yükselişini anlatırken ’İkiye bölünmüş Almanya’nın batısında doğdu. Daha kundaktayken ailesiyle Doğu Almanya’ya göç etmek zorunda kaldı. Berlin duvarı’nın Doğu yakasında büyüdü. Duvarın yıkılmasıyla hayatı bir anda değişti. Hemen politikaya atılmaya karar verdi. Erkek hegemonyasındaki siyaset dünyasında bir kadın olarak hızla kariyer basamaklarını tırmandı. Bir yıl sonra bakan,11 yıl sonra parti genel başkanı,15 yıl sonra birleşmiş Almanya’nın şansölyesi oldu. Hızla yükselen siyasi kariyeri, ‘’Arkasında bazı gizli güçler var’’. Ayrıca Özcan ''bu söylentiler Spekülasyonlarına yol açtı. Ama o 12 yılı aşkın bir süredir halen başbakan.''dedi.

 

Moderatör ve MedyaBerlin imtiyaz sahibi Mustafa Ekşi  ''Celal Özcan Bey  tam bir araştırma kitabı yazmış . Deneyimin getirdiği sonuç bu kitap denilebilinir  Kitap sadece başbakan Merkel'i araştırmamış  ayrıca Almanya tarihi ve yakın geçmişi kısa bilgilerle vermiş. Özellikle Türkiye-Almanya ilişkileri ve 15 Temmuz gecesi yaşananları Almanya gözü ile anlatması kitabı bir belge haline getirmiş.

Gazeteci yazar Celal Özcan,1954 yılında Turhal’da doğdu. Orta ve lise eğitiminden sonra Almanya Münih Ludwig Maximilian Üniversitesinde Siyasal Bilimler, Gazetecilik ve Sosyoloji bölümlerini bitirdi. Mastır tezini’’ Türkiye’nin Batılaşması’’ üzerine yazdı. Alman gazetelerinde ve Türkçe yayın yapan Köln Radyosu’nda serbest çalıştı. Süddeutsche Zeitung gazetesinde Almanya üzerine köşe yazıları yazdı. Hürriyet gazetesi Berlin temsilcisi olarak görev yapan Celal Özcan, Almanca ve Türkçe iki dilli, Türkçe Okuma Kitabı, kısa öykülerle Türkiye’yi anlatan Hoş Geldin, Türk Atasözleri, Nasreddin Hoca’dan En İyi Fıkralar kitaplarının da yazarıdır.

 

MedyaBerlin