Gaziantep’te Minikler Okçuluk Türkiye Şampiyonası

Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu (TGTOF) tarafından düzenlenen Minikler Salon Türkiye Şampiyonası Gaziantep'te düzenlendi. Hasan Kalyoncu Üniversitesi Spor Salonu’nda gerçekleşen şampiyonada 29 ilden 420 sporcu yarıştı

Gaziantep’te Minikler Okçuluk Türkiye Şampiyonası

Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu (TGTOF) tarafından düzenlenen Minikler Salon Türkiye Şampiyonası Gaziantep'te düzenlendi.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Spor Salonu’nda gerçekleşen şampiyonada 29 ilden 420 sporcu yarıştı.

Müsabakalarda 8-9 yaş erkek kategorisinde Ali Altun, kız kategorisinde Esma Nur Gülşen, 10-11 yaş erkeklerde Ramazan Aydoğdular, kızlarda Hacer Zor, 12-13 yaş erkeklerde Eymen Doğaner, kızlarda ise Ece Serra Peker birinci oldu.

Minikler 12-13 yaş erkekler takım kategorisinde Kahramanmaraş Okyay Gençlik ve Spor Kulübü ilk sırada yer alırken, minikler 12-13 yaş kızlar takımlarda ise Konya Meram Belediyesi Spor Kulübü Derneği birinciliği elde etti. Yarışmalarda birincilere 2 bin 500, ikincilere 2 bin, üçüncülere ise 1500 lira ödül verildi.

Yarışamaya bireysel kategoriden Kocaeli’nden katılan ve Türkiye birinciliği elde eden Muhammet Samet Yaman, VOA Türkçe ‘ye yaptığı açıklamada Gaziantep’te gerçekleşen yarışmada birincilik kazandığı için çok mutlu olduğunu söyledi. Yaman, “1 yıllık okçuyum, 1 yılda 3 tane madalya kazandım. Şimdi de alanımda Türkiye şampiyonu oldum. Bir sonraki hedefim ise dünya şampiyonası” dedi.

Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu Başkanı Cengiz Toksöz de VOA Türkçe ’ye yaptığı açıklamada, “Federasyon olarak 2022 yılının son müsabakasını gerçekleştirdik. Minikler Salon Türkiye Şampiyonası’nda 29 ilden 420 sporcu yarıştı. Şölen havasında geçen müsabakamızda minik sporcularımızın ellerindeki yayları ve hedefe attıkları oklarla çok güzel bir Türkiye Şampiyonasını geride bıraktık. Herkesin de çok memnun olduğu, madalyalarını verdiğimiz miniklerin daha da mutlu olduğu bir turnuvayı geride bıraktık’’ diye konuştu.

Yarışmaların ardından düzenlenen törenle dereceye giren sporculara madalya ve kupalarını Gaziantep Valisi Davut Gül ile TGTOF Başkanı Cengiz Toksöz verdi.

Orhan Erkılıç