Growtech 20. Yılında Tarım Fuarını Antalya'da Gerçekleştirdi.

Dünyanın en önemli örtüaltı tarım sektörü fuarı Growtech, uluslararası sektör liderlerini 24-27 Kasım 2021 tarihleri arasında, 20. kez bir araya getiriyor! Tarımsal üretim ve ihracatın kalbi Antalya’da gerçekleştirilen fuarımızda, Sera ve Teknolojileri, Tarım Teknolojileri ve Ekipmanları, Sulama Sistemleri, Tohumculuk, Fidecilik, Bitki Besleme ve Koruma, Biyolojik Mücadele, Tarımsal Makine ve Ekipmanları’nın her alanında öncü firmaların katılımları ile gerçekleşti.

Growtech 20. Yılında Tarım Fuarını  Antalya'da Gerçekleştirdi.
Growtech 20. Yılında Tarım Fuarını  Antalya'da Gerçekleştirdi.

Dünyanın en önemli örtüaltı tarım sektörü fuarı Growtech, uluslararası sektör liderlerini 24-27 Kasım 2021 tarihleri arasında, 20. kez bir araya getirdi.
Tarımsal üretim ve ihracatın kalbi Antalya’da gerçekleştirilen fuarımızda, Sera ve Teknolojileri, Tarım Teknolojileri ve Ekipmanları, Sulama Sistemleri, Tohumculuk, Fidecilik, Bitki Besleme ve Koruma, Biyolojik Mücadele, Tarımsal Makine ve Ekipmanları’nın her alanında öncü firmaların katılımları ile gerçekleşti.

Tarımın uluslararası buluşması Growtech 2019, önceki yıla kıyasla yabancı ziyaretçi sayısını %50, toplam ziyaretçi sayısını %25 oranında arttırarak yeni bir rekora imza attı. Hollanda, İspanya, Çin, Güney Kore, Mısır ve Afrika firmaları Growtech fuarında "milli katılım" ile yer aldı.

Tarlasında toprağını ekip biçen çiftçiden, dünya pazarlarına ihracat yapan dev şirketlere kadar sektörün her bir yapı taşını tek bir çatı altında toplayan Growtech Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı, bu yıl 20. yaşını kutluyor. 

Fuarda Yer Alan Etkinlikler

Fuar programı kapsamında; Ticaret Bakanlığı ile koordine edilerek, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği organizatörlüğünde “Alım Heyeti Programı” düzenlenecek. Ticaretin gelişmesine olanak sağlayan, çevre ülkelerin potansiyel alıcıları ve karar vericilerinin katılacağı ikili görüşmelere tarım sektörü firmalarının buluşması sağlandı  ve ticari iş birlikleri kuruldu

Growtech, dört günlük fuar süresince etkinlikler kapsamında, bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Tarım Sohbetleri’nin yanısıra  sivil toplum kuruluşları, dernekler, birlikler ve üniversitelerin destekleriyle gerçekleştirilecek seminerler ve panellere ev sahipliği yapıldı.

Tarım sektörünün farklı alanlarında hizmet veren, alanlarında başarı kazanmış firmaları ve sektöre değer katan projeleri 2008 yılından bu yana "Growtech Tarım Ödülleri" kapsamında ödüllendirildi.  Antalya Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile bu yıl 4.kez düzenlenecek "ATSO Growtech Tarım İnovasyon Ödülleri" Tarımsal inovasyonu desteklemeye devam ediyor.

Akdeniz Üniversitesi-Teknoloji Transfer Ofisi ile birlikte düzenlenecek son iki yıldır birlikte organize ettiğimiz "Bitki Islahı Proje Pazarı Ödülleri" de bu yıl tekrar Growtech Fuarı’nda sahiplerini buldu.

Mansur Mutlu