Hagen Ulu Camii'ne Irkcı Saldırı.

Almanya Hagen Ulu Camii'ye sabah saat 9.50 civarında ırkcı bir saldırı yapıldı. IMGM Hagen yönetimi basın acıklaması ile olayı kınadı.

Hagen Ulu Camii'ne Irkcı Saldırı.
: :

Hagen-

Almanya Hagen Ulu Camii'ye sabah  saat 9.50 civarında ırkcı bir saldırı yapıldı. IMGM Hagen yönetimi basın acıklaması ile olayı kınadı.

Saldırının 2 köpeği ile cöp kutularını tutuşturan bir şahsın olduğu sanılıyor.Kayıtlarda zanlının  bu eyleme yöneldiği ve ateşin zanlının olay yerini terkinden hemen sonra çıktığı görülüyor.Camii'de çocukların bulunmaması büyük bir felakete yol açmadı maddi zararın büyük olduğu görülüyor.

Yapılan açıklamada;

Bugün sabah saat 9.50 de güpe gündüz IGMG Hagen Ulu Camii'ne yapılan saldırı, derinleşen İslam karşıtlığının ve Müslüman düşmanlığının yeni bir tezahürüdür. 
Bu saldırıları besleyen ayrımcı ve ırkçılar, dünya barışı için en büyük tehdittir. Buna dur denilmezse yeni felaketlerin yaşanması kaçınılmazdır"
 Yapılan bu çirkin saldırıyı kınama ve yapılacak olan Basın açıklaması için bu akşam saat 19.30 da Elberfelder str 86 58095 Hagen adresinde buluşmak üzere her birinizi davet ediyoruz.

Vakit birlik olma vakti..

IGMG Hagen Yönetimi

Haber: Mustafa Ekşi