İmamoğlu: 'YSK'yı Kınıyorum'

İmamoğlu: 'YSK'yı Kınıyorum'

Ekrem İmamoğlu YSK’nın İstanbul seçimini tekrarlama kararının ardından Beylikdüzü’nde seçmenlere seslendi. “İstanbul seçimlerinin anamın ak sütü kadar helal olduğunu biliyorum. Bu millet bizi seçmiştir” dedi ve “vazgeçmeyeceğiz” mesajı verdi.

Ramazan ayının "kucaklaşma" ayı olduğunu belirten İmamoğlu, "Biz kucaklaşacağız dedik. İlk günden itibaren kucaklaşmayı anlattık. Bizim için siyasi partiler araçtır, amaç bu millete hizmet etmektir dedik" ifadesini kullandı.

 

“Biz bu ülkede kul hakkı yenilsin istemiyoruz” diyen İmamoğlu, kendisini desteklemeye gelen kalabalığa hitaben özetle şunları kaydetti:

“Ben bütün siyasi partilere oy vermiş herkesin oyunu istiyorum. Hem de yürekten. Yola çıktığımızda medya ve devletin hiçbir imkanı yoktu. Bizim yanımızda siz vardınız, halk vardı. Hala var.

Biz bu seçimi milyonlarca insanın alın teriyle kazandık. Alın terinin en büyük şahidi sizlersiniz.

Kazandığımız bu seçimi elimizden almaya, emeğimizi çalmaya çalıştılar. İşbirlikçi Anadolu Ajansı’nın utanmaz yöneticileri 12 saat bilgi paylaşamadılar. Yüzyılın medya rezilliğini yaşattılar bize. Memleket için kurulan Anadolu Ajansı’nı kendi çıkarlarına kullandılar. Asla vazgeçmeyin. O gece demokrasimize ihanet etmek isteyenler gecenin bir vakti saat 10’da 3 bin oyla kazandık diye açıklama yaptılar. Tam bir komedi. Yerinizde olsam kahkaha atarım. Bu adamların gülünecek hali var. Vallahi gülün.

Günün sonunda 31 Mart’tan sonra akıllarındaki tüm şeytanlıkları kendileri kazanamayınca gerekçe olarak ürettiler. Her ürettikleri gerekçe çürüdü. Neden biliyor musunuz? Biz o akşam bu kadar kararlı olmasaydık, sabah günün kör vaktinde 31 Mart’ın 1 gün sonrasında atı alan Üsküdar’ı geçti diyeceklerdi. Dedirtmedik.”

İmamoğlu, ilkelerinden asla taviz vermediklerini ve vermeyeceklerini vurgularken, "Bu ülke demokrasi ve Cumhuriyet için son anına kadar mücadele edecek 82 milyon vatanseverle dolu” ifadesini kullandı.