İmamoğlu'nun takiye yapması söz konusu mu ?

İyi Toplum Gönülleri temsilcisi Mahinur Balcı ve CHP Birliği Berlin Başkanı Kenan Kolat basının sorularına cevap verdiler.

Berlin-

İyi Toplum Gönülleri  temsilcisi Mahinur Balcı ve CHP Birliği Berlin Başkanı Kenan Kolat  basının sorularına cevap verdiler. CHP Berlin Birliği ve İyi Toplum Gönüllüleri 23 Haziran İstanbul seçimi öncesi ortak basın toplantısında İyi Parti adına konuşan Mahinar Balcı ‘’ Biz  İyi Toplum Gönülleri olarak daha kurumsal  olma yolunda çalışıyoruz.Teşkilatlanmaların burdaki insanlara katkı sağlayacak şekilde yapılanacak. ‘’

Kenan Kolat  İyi Parti ile millet ittifakının devam ettiğini İyi bir işbirliği olduğunu belirtti.

Medya.Berlin – Yüksek seçim kurulu üyeleri usulsuzluk tespit etti  ve seçimleri iptal etmesinin gerekçeli kararında sandık başkanlarının devlet memuru olmayışından kaynaklandığını  duyurdu.Bu seçimlerde aynı üyelerle yapılacak. Siz bu YSK ‘ya güveniyormusunuz ?

Kenan Kolat : Şimdi birincisi bu YSK’aya güvenmek pek mümkün değil .Ancak şöyle birşey YSK dediğim 7 üye çünki birincisi 754 sandıkta memur üye olmaması ile ilgili ,doğru olmadığı doğru ancak bu sandıklarda beş tanede partili üyeler var.Akpartinin tüm sandıklarda üyeleri var .Bazı sandılarda ikişer tane üyesi var.Şimdi orada herhangi bir itiraz yapılmamış.Yani bir oy çalma ile ilgili ,oyların sayımı ile ilgili itiraz yapılmamış olamsından dolayı işleme almaması gerekirdi.Hadi onu geçtik burdaki memur olmayanın ne yaptığıda açıklanamıyor .Yani birşey yapmış olması gerekir ki o yapmış olduğu şey sonuç olarak seçimin sonucunu etkilesin.Bunu açıklamıyor.Tamam tamam hukuk suz ama atayan ben değilimki önceden bu sandık başkanları bildirilmiyordu .Şimdi bildirilecek.

Medya.Berlin – Türkiye’de uzun yıllardır siyasette özellikle CHP ve bazı gazetelerin iddiları sağmuhafazakarların takiye yaptığı iddia edliyordu.İmamoğlu CHP kökenli birisi değil liberal muhafazakar olarak görülüyor.Son zamanda medya’ya düşen haberlere göre İmamoğlu Fetö ile bağlantılı kişilerle resimleri ve videoları olduğu görüldü.CHP’nın bu konuda hassas olduğunu biliyoruz.Enazından Sizin yıllarca bu konudaki tavrınız net.İmamoğlunun Takiye yaptığını düşünebilirmiyiz ? Böyle bir tehlike söz konusumu ?

Kenan Kolat – Birincisi o haberleri bilmiyorum ikinci öyle birşey olabileceğini sanmıyorum.CHP kendi içerisinde kimlik yapısında ve kemalist yapıya ters butür tarikat ve cemaatler .İmamoğlunun iyi bir sosyal demokrat olduğunu düşünüyorum .Böyle birşeye olasalık dahi vermiyorum.

Haberin tamamı için videoyu acınız .