Amerika'da Bowling Salonunda Silahlı Saldırı 3 Ölü 4 Yaralı

Amerika'da Bowling Salonunda Silahlı Saldırı 3 Ölü 4 Yaralı
Arşiv Foto

MEDYABERLİN-Amerika’nın California eyaletinin Torrance kasabasında bir bowling salonundaki silahlı saldırıda 3 kişi hayatını kaybetti 4 kişi de yaralandı.

Torrance Polis Departmanı yetkilileri gece yarısından hemen önce bir bowling salonunda silah sesleri duyulduğuna dair ihbar aldıklarını açıkladı.

Olay yerine giden ekipler Gable House Bowl isimli mekanda ölü ve yaralılarla karşılaştı. Polis olay yerini kontrol altına alırken Twitter hesabından yaptığı açıklamayla bölge halkının olay yerinden uzak durmasını istedi.

Yapılan açıklamada silahlı saldırının olduğu bowling salonunda 3 kişinin hayatını kaybettiği 4 kişinin de yaralandığı belirtildi. Yaralılardan ikisinin hastaneye kaldırıldığı diğer ikisine ise olay yerinde sağlık ekipleri tarafından ayakta tedavi uygulandığı ifade edildi.

Saldırının neden ve kim tarafından yapıldığı henüz bilinmiyor. Ancak bowling salonunda bulunan görgü tanıkları salon içerisindeki kalablık iki grup arasında ilk olarak büyük bir kavga çıktığını ardından da silah sesleri duyulduğunu anlattılar. Görgü tanıklarından biri kaçarken ard arda 15 el silah sesi duyduğunu söyledi. Saldırının yaşandığı kasaba Los Angeles şehrine 32 kilometre uzaklıkta.

VOA