İran’dan Kuzey Irak’taki Kürt Örgütlerine Hava Saldırısı

İran’ın, Irak Kürt Bölgesi'ndeki muhalif Kürt örgütlerinin kamplarına hava saldırısı düzenlediği ve saldırıda ölenler ve yaralananların olduğu öğrenildi. VOA Türkçe’nin edindiği bilgiye göre, saldırı bu sabah saatlerinde İran Devrim Muhafızları Ordusu tarafından düzenlendi

İran’dan Kuzey Irak’taki Kürt Örgütlerine Hava Saldırısı

İran’ın, Irak Kürt Bölgesi'ndeki muhalif Kürt örgütlerinin kamplarına hava saldırısı düzenlediği ve saldırıda ölenler ve yaralananların olduğu öğrenildi.

VOA Türkçe’nin edindiği bilgiye göre, saldırı bu sabah saatlerinde İran Devrim Muhafızları Ordusu tarafından düzenlendi.

Füze ve insansız hava araçlarının kullanıldığı saldırıda, Irak Kürt Bölgesi'nde bulunan Kürdistan Özgürlük Partisi (PAK), İran Kürdistanı Devrimci Emekçiler Topluluğu (Komala), İran Kürdistan Demokrat Partisi’ne (İ-KDP) ait üs ve kamplar hedef alındı.

İLGİLİ HABERLER

İran’da Protestolar Sürüyor: 76 Ölü

Koysancak, Altunköprü, Şerawa, Zirgew kasabalarında bulunan bölgeler, füze ve insansız hava araçlarıyla bombalandı. VOA Türkçe'nin ulaştığı Kürt yetkililer saldırılarda ölü ve yaralıların olduğunu söyledi.

Saldırılarla ilgili ilk bilgileri paylaşan insan hakları izleme örgütü Hengaw, Komala örgütünün kampına en az 20 intihar drone'u ile saldırı yapıldığını, PAK karargahına düzenlenen saldırıda ise çok sayıda kişinin öldüğünü ve yaralandığını bildirdi.

Hengaw'ı paylaştığı bilgilere göre Koysancak'taki İKDP kampını hedef alan saldırıda ise 2 kişi öldü, çoğu kadın ve çocuk en az 20 kişi yaralandı.