Isıtma Maliyetlerine İkinci Sübvansiyon

Isıtma Maliyetlerine İkinci Sübvansiyon

Berlin-

28 Ekim 2022 federal konsey, federal bir hafta önce kabul edilebilir'inma Giderlerinin Teviki ilk'nda Meclis'te yapılan görünüşte.

Yasa, 2022 yılındaki ek inşaattan dolayı ilk ısınmadan ödenemeyecek şekilde değerlendirilemeyen ihtiyaç sahibi hanelere ikinci bir ısınma maliyeti ödeneği ödenemeyecek kadardır.

Konut yardımı ve BAfG hakkı olanlar için
sübvan Yasanın açıklayıcı notuna göre, 1 Eylül 2022'den 31 Aralık 2022'ye kadar olan en az bir ay ödeneğine hak için tüm haneler ödeneğine erişilmeyen. Hane halkı ölçüsüne göre kademeli olarak sübvansiyon alacaklardır.

Buna ek olarak, ilk yardım masrafı ödeneğinde olduğu gibi, BAföG kapsamında yardım alanlar ile eğitim ve eğitim ödeneği alanlar da, 1 Eylül 2022 ile 31 Aralık 2022 bakım konusunda en az bir ay boyunca yardım alma konusunda sahip olmaktan yararlanacaklardır. Onlar için yasa sabit oranlı bir sübvansiyon öngörmektedir.

Yaklaşık 551 milyon avroluk ek harcama
Federal hükümete bu konuda, konut alan yaklaşık 660 kişiyle ilgili alan 372.000 kişi, Yükseltici Yardımı yolundaki parası yaklaşık 81.000 kişi ve eğitim eğitimi veya eğitim alanı hakkında yaklaşık 100.000 kişi ile ilgili. .

Federal hükümet 2022 ve 2023 genel toplamda 551 milyon avroluk ek harcama bekliyor. Federal hükümet sübvansiyonların bu yıl ödenmesini planlıyor.

Ek olarak: bakım sağlayıcıların enerji eğitimine ilişkin kurumlar

Kanun ayrıca, On Birinci Kitabının 85. bölümünün 7. bölümünün somutlaştırılmasını öngörmektedir. Bu sayede bakım hizmetleri sağlayıcıları, enerji boyutlarının planlanmayan sağlık hizmetlerine başlanabilir.

Yürütme - yayımlama -
Federal Konsey toplantılarının kabul edilmesi için yasayı Federal Hükümete iletildi. Federal Devlet Programı tarafından imzalanması ve Federal Kanun Gazetesinde imzalanması. Bu durumda, yayımlanmasının çocuklarını canlandırabilecekler.

Federal Konsey'in 28.10.2022 yerel bir düzenlemesi