İtalyan Dekoratif Duvar Sıva ve Boya Uygulaması Nedir?

Ressam Nurcan Kılıç yapmış olduğu İtalyan Dekorativ Sıva üstü boya çalışmalarını takip ettik. Kılıç'a yapmış olduğu boyama çalışmalarını sorduk.

İtalyan Dekoratif Duvar Sıva ve Boya Uygulaması Nedir?
Ressam Nurcan Kılıç
İtalyan Dekoratif Duvar Sıva ve Boya Uygulaması Nedir?
İtalyan Dekoratif Duvar Sıva ve Boya Uygulaması Nedir?

Ressam Nurcan Kılıç yapmış olduğu İtalyan  Dekorativ Sıva üstü boya çalışmalarını takip ettik. Kılıç'a yapmış olduğu boyama çalışmalarını sorduk.

Nurcan Kılıç medya.berlin'e  vermiş olduğu bilgi doğrultusunda İtalyan Dekorativ Sıva ve bunun tasarımı renklendirmesini anlattı.

Ressam Nurcan Kılıç yaptığı İtalyan dekorativ sıva üstü boya ile mekanlara sıradışı bir güzellik katıyor.

Italyan sıva nedir?

İtalyan Dekoratif Sıva ile ilgili görsel sonucu İtalyan sıvası, Venedik sıvası olarak da bilinen, sıva benzeri bir görünüm ve doku vermek için duvarlara, yükseltilmiş veya kavisli yüzeylere ve tavanlara uygulanan bir sıva tekniğidir. Yöntem, adını aldığı İtalya'nın İtalyan bölgesi çevresinde 15. yüzyıl Roma'sında ustalar tarafından mükemmelleştirildi.

Italyan boya ne demek?

İtalyan Dekoratif Sıva ile ilgili görsel sonucu İtalyan dekoratif boya son dönemin en trend boya çeşitlerinden biridir. Oldukça renkli bir yapısı vardır, bu yüzden bulunduğu ortama çok farklı bir hava katmaktadır. Özellikle tabanlı çizgilere karşı dayanıklı olması ile öne çıkar.

Traverten sıva nedir?

Görsel sonucu MARMO ANTİCO Traverten Desenli Dekoratif Sıva, Dış ve iç cepheler için uygulandığı yüzeylerde traverten görünüm elde edilmesini sağlayan, mineral bazlı, doğal, çok yüksek düzeyde teneffüse sahip dekoratif sıvadır

Italyan boya silinir mi?

Uzun ömürlü, silinebilir,yıkanabilir ve bizim için en önemlisi diğer boyaların aksine nefes alan sağlıklı ortamlar için doğal malzemelerin taklit edilmesiyle yapılmış olması onu diğer boya uygulamalarından ayıran en önemli özelliktir.