İzmir’de Klasik Müzik Rüzgarı

2009 yılından bu yana başarılı konser performansları sunan Semplice Quartet dün akşam İzmir’de müzikseverlerle buluştu.

İzmir’de Klasik Müzik Rüzgarı
Başarılı konser performansları, baroktan günümüze tüm dönemlere uzanan ilgisi ve sanatın bütün disiplinleriyle etkileşim içinde olan Semplice Quartet dün akşam İzmir'de Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde harika bir konser gerçekleştirdi.
2 bölümden oluşan konserin ilk bölümünde W.A Mozart ve Fazıl Say'ın eserlerine yer verilirken; 2. Bölümde ise ülkemizin yedi yöresine ait, yedi tema üzerine genç bestecilerimizin oluşturduğu yedi yaylı dörtlü eser "Mozaik"i çaldılar. Semplice Quartet öncülüğünde oluşturulan Mozaik projesinde yer alan besteciler ve eserleri ; Barış Büyükyıldırım “Teke”, Evrim Demirel “Seikilos”, Erberk Eryılmaz “Bolulu Ama Rasim”, Aslıhan Keçebaşoğlu “Kırık Halay”, Boğatay Köprülü “Marmara Dörtlüsü”, Cem Oslu “Nemrut Heykellerinin Türküsü” ve Uğurcan Öztekin “Ani Harabeleri”. 

Apple Hill Music Center, Viyana Müzik ve Sahne Sanatları Akademisi gibi önemli merkezlerde eğitim alan, Aix-en-Provence ve İstanbul Müzik Festivali gibi önemli festivallerde konserler veren Semplice Quartet, "Mozaik" projesiyle uluslararası platformda ülkemizin müzikal renklerini dünyaya tanıtmaya hazırlanıyor.
6. Donizetti Klasik Müzik Ödülleri'nde “Yılın Oda Müziği Grubu” ödülüne layık görülen; 2009 yılından bu yana başarılı konser performansları sunan Semplice Quartet; Murat Anıl Erginol (Keman), Yaren Budak (Keman), Pınar Dinçer (Viyola) ve Burak Ayrancı'dan (Viyolonsel) oluşuyor.