Kılıçdaroğlu Almanya Gezisini Erteleme Kararı Aldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 23-26 Kasım’da Almanya’ya yapacağını duyurduğu ziyaretin Aralık ayına ertelendiği öğrenildi

Kılıçdaroğlu Almanya Gezisini Erteleme Kararı Aldı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 23-26 Kasım’da Almanya’ya yapacağını duyurduğu ziyaretin Aralık ayına ertelendiği öğrenildi.

Kılıçdaroğlu, 9-13 Ekim günleri arasında ABD’ye düzenlediği ziyaretin ardından 2-4 Kasım’da da İngiltere’de görüşmeler yapmış, 23 Kasım’da ise dört günlük bir ziyaret için Almanya’ya gideceğini açıklamıştı.

Kemal Kılıçdaroğlu, yaptığı her iki ziyareti “bilim” ve “teknoloji” eksenli olarak açıklamış, ayrıca İngiltere’de yatırımcı ve fon temsilcileriyle biraraya gelmişti.

İLGİLİ HABERLER

Kılıçdaroğlu ABD Ziyaretinin Son Durağı Washington'da

Kılıçdaroğlu’nun Almanya’da başkent Berlin’in yanısıra, Münih ve Frankfurt’ta ekonomi çevreleri, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle görüşeceği tahmin ediliyordu. Kılıçdaroğlu’nun iptal kararına 28 Kasım’da yapılacak Altılı Masa’nın görüşmesinin neden olduğu öğrenildi.

CHP Almanya örgütünden temsilciler: “İptal kararını son anda öğrendik”

VOA Türkçe’ye konuşan CHP Almanya örgütünden temsilciler, Kılıçdaroğlu’nun ziyareti ve planları konusunda önceden bilgilendirilmediklerini ifade ederek, iptal kararını da adeta son anda öğrendiklerini belirttiler.

Bir CHP temsilcisi, parti liderinin gezisinin organizasyonu konusunda kendilerine danışılmamasını anlayamadığını ifade ederken, Kılıçdaroğlu’nun Berlin ve diğer kentlerde kimlerle görüşmeyi planladığı konusunda da haberdar olmadıklarını, halbuki sosyal demokrat SPD’nin en üst düzeyde yetkilileri ile biraraya gelmesi konusunda yardımcı olabileceklerini söyledi.

CHP’li kaynak, parti liderinin önümüzdeki Aralık ayının ilk haftasında Almanya’ya gelmesinin öngörüldüğünü kaydederken, bu kez kendileriyle iletişime geçilmesini umduğunu da belirtti.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun ABD ve İngiltere ziyaretlerinde de CHP’nin oradaki temsilcilerini yanına almaması dikkat çekmişti.

Cem Dalaman