Köln DİTİB Merkez Camii’de Üçüncü Aşı Kampanyası

Bu hafta sonu Cumartesi ve Pazar günü Köln DİTİB Merkez Camii'nde 09:30 - 16:00 saatleri arasında korona virüsüne karşı aşı kampanyası düzenlenecek, bu bağlamda birinci, ikinci ve tazeleme aşıları yapılacaktır.

Köln DİTİB Merkez Camii’de Üçüncü Aşı Kampanyası

Bu hafta sonu Cumartesi ve Pazar günü Köln DİTİB Merkez Camii'nde 09:30 -  16:00 saatleri arasında korona virüsüne karşı aşı kampanyası düzenlenecek, bu bağlamda birinci, ikinci ve tazeleme aşıları yapılacaktır.

Aşı kampanyası Köln DİTİB Merkez Cami Forumu (Moschee Forum) öncülüğünde Köln’de ikamet eden uzman hekimler ve cami gönüllüleri ile işbirliği içerisinde düzenlenecektir. Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) gerek insanın kendi hayatını, gerekse sevdiklerinin ve çevresindeki insanların hayatını koruma amacıyla korona virüsüne karşı aşılanmayı önemle tavsiye etmektedir. Zira hem insan hem kendisinden hem de çevresinden sorumludur. Köln DİTİB Merkez Camii bu sebeple üçüncü bir aşı kampanyasını hayata geçirmiştir.

Herhangi bir ön kayıt olmadan MODERNA (Spikevax®) mRNA aşısı ile DİTİB Merkez Camii’ne gelip bu aşıdan yararlanabilirler. Almanya’daki Daimi Aşı Komisyonu (StiKo)‘nun tavsiyesine göre bu aşı sadece 30 yaş üstü kişilere yöneliktir. Bu tavsiyeye göre, 30 yaşın altındaki kişiler için yalnızca BIONTEC aşısı onaylanmıştır. BIONTEC aşısını da kampanyamıza dahil etmek için Köln Belediyesi Kriz Masası ve Sağlık Sigortası Hekimler Cemiyeti (KV-Nord) ile iki haftadır görüşmeler devam etmektedir. Köln’nün birçok yerinde BIONTEC aşısı yapıldığına ve aşı darlığı bulunmadığına göre BIONTEC aşısına ulaşabileceğinden ümitliyiz.

Uzmanların tavsiyelerine göre ilk aşılama ile ikinci aşı arasındaki süre en az 3 hafta olmalı, ikinci aşılama ile tazeleme aşısı (Booster) arasında ise en az 6 ay süre geçmiş olması gerekmektedir.

Lütfen aşağıdaki belgeleri yanınızda getirmeyi unutmayınız:

- Sağlık sigortasından alınan CHIP kartı (özel sağlık sigortalılar da kabul edilir)

- Kimlik belgesi (kimlik, pasaport, oturma izni)

- Dijital veya kağıt aşı belgesi, aşı defteri (aksi takdirde aşılama yapılamaz!)