Konvansiyonel Ne Demek?

Konvansiyonel Nedir? – Konvansiyonel kelimesi ne demek ve TDK’ya göre Konvansiyonel anlamı nedir sorularının yanıtlarını arayanlar; İşte, cevabı.

Konvansiyonel Ne Demek?

Konvansiyonel kelimesi, günlük hayatta vatandaşların sıklıkla kullandığı kelimelerden bir tanesidir. Dilimizde yer alan Konvansiyonel kelimesi, gerek günlük hayatta gerekse sosyal medyada kullanılan sözcüklerden birisi olarak öne çıkmaktadır. Türk Dil Kurumu’na (TDK) göre çeşitli anlamları olan Konvansiyonel kelimesi, Türkçe’de tek başına ya da farklı cümleler ile beraber kullanılabilir. Konvansiyonel kelimesi ne demek ve TDK’ya göre Konvansiyonel sözcüğünün anlamı nedir sorularının yanıtlarını arayanlar doğru yerdeler! Peki, Konvansiyonel kelimesinin kökeni ne? Konvansiyonel kelimesinin kaç anlamı var? Konvansiyonel TDK’ye göre anlamı nedir? İşte, cevabı.

KONVANSİYONEL NE DEMEK, NEDİR? TDK'YE GÖRE ANLAMI

Konvansiyonel kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir.
Konvansiyonel, Fransızca dilinden Türkçe'mize geçmiştir.
TDK'ye göre, konvansiyonel kelimesi anlamı şu şekildedir:

- Anlaşma ile ilgili, uzlaşma ile ilgili

KONVANSİYONEL KELİMESİNİ İÇEREN BİRLEŞİK KELİMELER

konvansiyonel silah, konvansiyonel yağış

Konvansiyonel tıp ne demek?

Geleneksel(konvansiyonel) tedavi yöntemleri bilimsel olarak test edilmiş ve etkili ve güvenli bulunmuştur. Tamamlayıcı tıp konvansiyonel tedavi yöntemlerine ilave olarak kullanılır. Alternatif tıp ise kanıtlanmamış tedaviler ve ürünleri kapsar.

Konvansiyonel malzeme ne demek?

Konvansiyonel kelimesi çok anlaşılmaz bir kelime olmakla birlikte aslında anlamı alışılagelmiş geleneksel demektir. Konvansiyonel binalar ise ülkemizdeki binaların %96.7 sini oluşturmakta olan betonarme binalardır. Konvansiyonel binalarda çelik ve beton bir arada kullanılarak betonarmeyi oluşturmaktadır.