Kültür Bakanlığının Desteklediği ''Das Leben'' Sinema Filminin Akıbeti Ne Oldu ?

2018 'yılında Berlin'de çekilen sinema filmi ''Yaşamak'' Almanca ismiyle ''Das Leben'' akıbetinin ne olduğunu soruyoruz? Film T.C. Kültür Bakanlığının ve Berlinli sinema severlerin desteğiiyle çekilmişti.

Berlin-

Almanya'da sosyal bir soruna parmak basan ve beyaz perdeye kazandırılmak istenen  ''Das Leben'' sinema filminin çekimlerinin bitmesinin üzerinden yaklaşık dört sene geçti.Sinema filmi o dnem T.C. destek aldığı ve çekimlerinin Berlin'de yapıldığı biliniyor.Sinema filminin çekimleri için gerekli desteğin yeterli gelmemsi üzerine Türkiye'den gelen çekim ekiplerine medya.berlin imtiyaz sahibi Mustafa Ekşi  filmin önemli bir konuya değinmesi hasebi  ile bir çok Berlinin desteği alarak  filmin sinema perdesine gelmesi için çaba gösterildi. Sinema fimi yaklaşık yoğun bir ay süre yüksek çalışma temposu ile yapımcılığı Erkan Karabağ Yönetmenliği Talip Karamahmutoğlu tarafından bitirildi.

Filmin Akibeti Nedir ?.

Aradan geçen dört seneye rağmen sinema filminin akıbeti hakkında bir bir bilgi gelmedi. Medya.Berlin aracılığı ile yapımcı Erkan Karabağ ve Filmin yönetmeni Talip Karamahmutoğlu  bizleri konu ile bilgilendirmeleri  Almanya Türk kamuoyu adına soruyoruz.''Filmin akıbeti nedir?''

Filmin jeneriği yayınlanmış ve gösterime hazır olduğunu anlaşılmaktadır. Berlinli sinema severler bu filmin Berlin'den başlayarak gösterilmesi gerektiğini haber ekiplerimize sözlü olarak bildirmekteler.

''Das Leben'' sinema filminin setinde filmin oyuncularından Wilma Elles yaş günü süprizi yapılmış basın olarak takip etmiştik.

Her yıl 4 bin Türk çocuğu ailelerinden alınıyor

Almanya,türkçe yayın yapan yerel ve ulusal basında yaşanan sorunlarla alakalı bir çok haber yer almış ve kamuoyun dikkati çekilmişti.

İlgili Haber 

İlgili Haber

İlgili Haber

Filmin Hikayesi Neyi Anlatıyor?

Cemal annesi Zeynep ile birlikte Almanya’nın Berlin şehrin de , şirin bir evde yaşamaktadır. Cemal bitkilerle arası çok iyi olan bir çocuktur. Evinin önündeki alanda kendine kurduğu küçük bahçede bitkiler ve çiçekler yetiştirmektedir. Cemal okulunda da parlak bir öğrencidir. Yalnız son zamanlarda giderek daha asosyal bir çocuk haline gelmesi öğretmeni Tanja’yı rahatsız etmektedir. Yine sıradan gibi görünen bir okul günü, Cemal’in sınıfının camına koyduğu bitkilerine iki arkadaşının kötü davranmasına dayanamaz ve arbede çıkar. Okul müdürün ısrarı ile Öğretmeni bu olaydan sonra Cemal’in annesini okula çağırmaya karar verir. Zeynep okula geldiğinde Cemal’in yakın zaman önce babasını bir trafik kazasında kaybettikten sonra biraz değiştiği ancak düzeleceğini anlatır. Müdür ikna olmamıştır . Ancak, Zeynep Cemal’den okuldaki bitkilerini eve getirmesini ister. Cemal bahçe de çiçekler ile uğraşırken düşüp yüzünü yere çarpar. Annesi hastaneye götürür. Hastanedeki doktor aile içi şiddetten şüphelenerek gençlik bürosunu arar ve o andan sonra Cemal’in hayatı bir anda alt üst olur. Evinden zorla alıp yetimhaneye getirilir. Buradan alınarak bir koruyucu ailenin yanına verilir. Tek isteği annesi ile yaşamak olan Cemal bu isteğine kavuşabilecek midir?