Mocca Dergisi 37.Sayısında Eşcinsellik Konusunu Masaya Yatırdı.

Berlin'de yayın hayatını sürdüren Türkçe-Almanca olarak iki dilde 12 yıldır yayın hayatını devam eden Mocca Kültür ve Araştırma Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Rüştü Kam ile Röportaj.

Berlin -

12 yıldır yayın hayatına Rüştü Kam yönetmenliğinde devam eden Mocca Kültür ve Araştırma Dergisi 37.sayısında Berlin'de gündem olan eşcinsellik konusunu araştırdı.

Rüştü Kaml'a yapılan röportajda, Rüştü Kam konu için 6 ay çalışıldığını konuya dini açıdan nasıl bakıldığını, İslam ,Hiristiyanlık ve Musevilikte  konuya nasıl yaklaşıldığını  anlattı.

Ayrıca röportajda Mocca Dergisinin geçmişine yönelik anlatımlar gerçekleştirilken,Türklerin Almanya'ya gelişinin 60.yılı değerlendirilmesi de yine Rüştü Kam tarafından yapıldı.

Mocca dergisinin Berlin'de yayınlanan  bazı sayılarından örnek röportajlar da gündeme geldi ve bazı özel sayılarlarla tarihe not düşüldüğü  Rüştü Kam tarafından anlatıldı.

Rüştü Kam Kimdir?

Rüştü Kam. Denizli-Çameli Doğumlu. İzmir Yüksek İslâm Enstitüsü Mezunu. Milli Eğitim Bakanlığı'nda 10 sene öğretmenlik yaptı. 1986 yılında Almanya'ya geldi. 9 sene Milli Görüş Teşkilatlarında eğitim uzmanlı ve yöneticilik görevlerinde bulundu. Almanya Türk Televizyonunu kurdu(TFD). Zirve Dergidisini çıkardı. Türk Eğitim Derneğinin Başkanlığını yaptı. Mocca Dergisini çıkardı. Halen Mocca Dergisi Genel Yayın Yönetmenliği'ni yapıyor. Aynı zamanda İlahiyatçılar Derneği başkanlığını da yürütüyor. Rüştü Kam'ın yazılarını ayrıca blogspot 'dan takip edebilirsiniz.