Musk ve Twitter'dan Anlaşmaya Geri Dönme Hamlesi

Elon Musk ve Twitter'ın bugün davalarını sona erdirmek için bir anlaşmaya varabilecekleri belirtiliyor. Davaya yakın bir kaynağın Reuters haber ajansına verdiği bilgiye göre dünyanın en zengin adamı Musk, sosyal medya platformu Twitter'ı satın almak için 44 milyar dolarlık anlaşmayı imzalayabilir

Musk ve Twitter'dan Anlaşmaya Geri Dönme Hamlesi

Elon Musk ve Twitter'ın bugün davalarını sona erdirmek için bir anlaşmaya varabilecekleri belirtiliyor. Davaya yakın bir kaynağın Reuters haber ajansına verdiği bilgiye göre dünyanın en zengin adamı Musk, sosyal medya platformu Twitter'ı satın almak için 44 milyar dolarlık anlaşmayı imzalayabilir.

Elektrikli araç üreticisi Tesla'nın CEO'su olan Musk, Pazartesi günü Twitter'a fikrini değiştirerek kendisine açtığı davayı düşürmesi halinde Nisan ayında varılan anlaşma ile Twitter'ı hisse başına 54,20 dolara satın almak için yapılan anlaşmaya uymayı önerdi.

Buna cevaben Twitter, Musk'tan gelen mektubu aldıktan sonra işlemi hisse başına 54,20 dolardan kapatmayı planladığını söyledi. Ancak şirket, milyarder Tesla CEO'suna karşı açtığı davayı düşüreceğini söylemedi.

İLGİLİ HABERLER

Elon Musk'tan Tartışma Yaratan Ukrayna Tweeti

Twitter'ın hukuk ekibi ve Musk'ın avukatları, aşılamayı bitirmelerini dün hakime bildirdi.

Musk'ın karar vermesi, haftadan başvuranın talebiyle Twitter tarafından açılan davanın başlatılmasına ikidan kısa kala geldi.

Musk'ın okulunun Austin'den teslim alınması bekleniyor. Mahkemeye göre önceden Eylül ayında Twitter'da tekrarki tekrardan oynanmış, devamk'tan savunucularından COVID-19'u göstere gitmişti.

İLGİLİ HABERLER

"Twitter Çalışanları Çin'in Veri Toplamasından Endişeli"

Twitter paylaşımları öğleden sonra yüzde 0,7 ateşle 51,63 dolardan gördüler. Dün hislerk ve Twitter'ın Nisan ayındaki geleceğine kavuştuğumuzdan bu konudan memnun kalabildik.

Elon Musk botlar hakkında bilgi verilmediği hesap 44 milyar bildan çekileceği açıklanmıştı.

Musk' bu iddiası iddiası Twitter' eski güvenlik şefi Pei Zatko'nun Ağustoster adaycı olarak başarılara dayanacak.