Netu'ya, Büyükelçi ve Başkonsolos Ziyareti

Siyaset, Ekonomi ve Basın mensuplarından oluşan 35 kişilik NETU istişare kurulu ve misafirlere hitap eden NETU Genel başkanı Veli Karakaya NETU'nun Almanya, Avrupa ve Türkiye de yürüttüğü teşkilatlanma çalışmaları ve Lobby faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Netu'ya, Büyükelçi ve Başkonsolos  Ziyareti
Foto:Netu
Netu'ya, Büyükelçi ve Başkonsolos  Ziyareti
Netu'ya, Büyükelçi ve Başkonsolos  Ziyareti
Netu'ya, Büyükelçi ve Başkonsolos  Ziyareti
Netu'ya, Büyükelçi ve Başkonsolos  Ziyareti
Netu'ya, Büyükelçi ve Başkonsolos  Ziyareti
Netu'ya, Büyükelçi ve Başkonsolos  Ziyareti

Berlin-

TC Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, TC Berlin Başkonsolosu Rıfkı Olgun Yücekök, TC Ticaret baş müşaviri Abdullah Soylu ve Ticaret müşaviri  Berrak Bilgen Beşergil Avrupalı Türk İşletmeler Ağı NETU'yu ziyaret ederek NETU Yüksek İstişare Kurulu ile biraraya geldiler. 

 

Siyaset, Ekonomi ve Basın mensuplarından oluşan 35 kişilik NETU istişare kurulu ve misafirlere hitap eden NETU Genel başkanı Veli Karakaya NETU'nun Almanya, Avrupa ve Türkiye de yürüttüğü teşkilatlanma çalışmaları ve Lobby faaliyetleri hakkında bilgi verdi. NETU ağının hızla büyümekte olduğunu ve yakında Almanya, Türkiye ve Uluslararası siyasi ve ekonomi kurumlarla yapılacak ticari ve ekonomi işbirliği sözleşmeleri kapsamında daha da genişleyeceğini kaydetti. Bilhassa Almanya için siyasi ve ekonomi kurumlarıyla koperasyon çalışmalarının yürütüldüğünü belirten Karakaya, hedeflerinin bir yandan bu ağı güçlendirerek yürütme ve yasama üzerinde etkili bir rolü stlenmesi ve diğer yandan Türkiye kökenli işverenlerimizi gerçek manada temsil eden ve kendilerinin hakkettikleri şekilde istifade edeceğ iprofesyonel ve kurumsal yapıyıpekiştirmek olduğuna vurgu yaptı. 

 Ardından Kurul Üyelerini selamlayan TC Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, NETU'yu Berlin Başkonsolosluk zamanından buyana başarılı çalışmalarıyla takipettiğini bildirdi. NETU ağının bu şekilde gelişmekte olduğunu büyük bi rmemnuniyetle karşıladığını bildiren Büyükelçi Şen, İşdünyası ve Türkiye Almanya arası ekonomi kilişkiler hakkında önemli bilgiler verdi. NETU gibi güçlü bir sosyoekonomik oluşumun toplumsal önemine vurgu yapan Ahmet BaşarŞen, Alman kurum ve kuruluşlarıyla yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti de dile getirdi. Klişe ve etnik branşlardan ziyade artık işverenlerimizin birçoğunun orta ölçekli işveren statüsünde olduğunu vurgulayan Büyükelçi Şen, bu gücü temsilen NETU' nun çok önemli bir kilit rol üstlendiğini vurgulayarak NETU'ya ve Yöneticilere davetlerinden dolayı teşekkür etti.
Akabinde selamlama konuşması yapan TC Berlin BaşkonsolosuRıfkı Olgun Yücekök kurulu selamladı ve her zaman Konsolosluk olarak işverenlerimizinyanındayız dedi. Türk İşverenlerinbaşarıları ve topluma katkılarıile Türk toplumunu en iyi şekilde temsilettiklerini belirtenYücekök bunun her alanda daha belirgin görülmesi ve dikkate alınması gerektiğini söyledi. 

Ticaret müşavirleri Beşergil ve Soylu'da kurulu selamlayarak Müşavirlik olarak ticari ve ekonomik konularda verilen hizmetlerden bahsettiler. İşverenlerimize kapılarınında imaaçıkolduğunu bildiren müşavirler davet      için de şükranlarını bildirdiler.

 

 Leziz bir akşam yemeğieşliğinde devameden toplantı sonrası NETU Genel Başkanı Veli Karakaya günün anısına Büyükelçi Ahmet Başar Şen' e Denizli Yatağan'dan özel olarakgetirtilen meşhur Yatağan Kılıcı hediye etti. NETU Berlin Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Göktekin de aynı şekilde Berlin Başkonsolosu Rıfkı Olgun Yücekök'e bir Yatağan Kılıcıtakdim etti. NETU Teşkilatlanma başkanı Mehmet Alİ Han Ticaret Müşaviri Abdullah Soylubey'e ve NETU Genel Başkan yardımcısı Hasan Babur iseTicaret Müşaviri Berrak Bilgin Beşergil hanımaYatağan kılıcı ve bir buket hediye ettiler.

Kaynak : Netu