Neukölln'de Güpegündüz Kuyumcu Soygunu .

Berlin'de ve onun bir ilçesi olan Neukölln'de artan soygunlar önlenemez hale geldi. Güpegündüz yaşanan soygunlarda maddi vemanevi zararın büyük olduğu görülüyor.Yetkililer bu kriminal olayların artışına karşı alacakları önlemleri kamuoyu merak etmektedir.

Neukölln'de Güpegündüz Kuyumcu Soygunu .

Kimliği belirsiz kişiler Neukölln'de bir kuyumcuyu soydular.Video kayıtlarında 2 şühpeli ve birinin posta servisi çalışanı izlenimi bırakan kişi olarak görüntüleniyor.

Neukölln polisinin mevcut soruşturmana göre, 5.2.2022, saat 9.25 sıralarında Karl-Marx-Strasse'deki kuyumcu dükkânının önünde, posta teslimatçısı gibi davranan bir adam mağazanın sahibine dükkana girdikten sonra arkadan saldırıyor.  Daha sonra diğer şühpeli dükkana girerek vitrini kırarak  değerli takıları almaya çalışıyor.  Sonuç olarak, Kuyumcu dükkanı sahibi  birkaç kez yüzünden darp ediliyor ve kimliği belirsiz ikili, ganimetle birlikte Erkstraße'ye doğru kaçtı. 64 yaşındaki kuyumcu  yüzünden yaralandığı ve tıbbi tedavi için hastaneye götürüldüğü bildirildi,Soygun sırasında yatalanan kuyumcunun durumunun iyi olduğu açıklandı. Neukölln  Müdürlüğü'ndeki kriminal polis, failler hakkında soruşturma başlattı.