New York’ta Şarkılarla Yeşilçam Rüzgarı

ABD’nin New York şehrinde hafta sonu Yeşilçam rüzgarı esti. Amerika Türk Müziği Kültürü ve Müzisyenler Derneği’nin Vatan Korosu, Yeşilçam filmlerinin unutulmaz eserlerinden oluşan bir konser verdi

New York’ta Şarkılarla Yeşilçam Rüzgarı

ABD’nin New York şehrinde hafta sonu Yeşilçam rüzgarı esti. Amerika Türk Müziği Kültürü ve Müzisyenler Derneği’nin Vatan Korosu, Yeşilçam filmlerinin unutulmaz eserlerinden oluşan bir konser verdi.

New York’ta yaşayan Türkler hafta sonunda Yeşilçam filmlerinin unutulmaz Türk Sanat Müziği eserleriyle geçmişe bir yolculuk yaptılar. Şef Gökhan Seyrek idaresindeki Vatan Korosu, New York’un Manhattan semtindeki Kaufmann Music Center’da iki bölüm ve yaklaşık 2 saatten oluşan bir konser verdi.

Toplamda 28 koro üyesi ve müzisyenlerden kurulu Vatan Korosu konser boyunca aralarında “Sevemez Kimse Seni”, “Mavi Boncuk”, “Sevemedim Kara Gözlüm”, “Benim Gözüm Sende” ve “Fesuphanallah" gibi eserleri seslendirdi.

Vatan Korosu
Vatan Korosu

Bankacı, kafeterya işletmecisi, serbest meslek sahibi gibi farklı meslek dallarından Türk vatandaşlarının biraraya gelerek oluşturdukları Vatan Korosu, New York’ta dönem dönem farklı mekanlarda konserlerle izleyiciler ve Türk toplumuyla buluşuyor.

Vatan Korosu
Vatan Korosu

Vatan Korosu’nu içinde barındıran Amerika Türk Müziği Kültürü ve Müzisyenler Derneği, 1999 yılından bu yana New York şehrinde faaliyet gösteriyor. Türk Kadınlar Birliği himayesinde kurulan koro, bugün verdiği konserlerden elde edilen gelirleri de yardım kuruluşlarına bağışlıyor.

Mehmet Sümer