Pandemi Sonrası IFA 2022 Berlin İstediği Trendi Yakaladı Mı ?

Avrupa’nın en büyük tüketici elektroniği fuarı IFA 2022, Kovid-19 salgını dönemindeki yaklaşık üç yıllık yüksek hızlı dijital dönüşümün ardından, sürdürülebilirlik ve akıllı yaşama dair teknolojileri ziyaretçilere sunmak için kapılarını açtı.

Bu yıl 61’ıncısı düzenlenen IFA 2022, 2-6 Eylül'de Almanya’nın Berlin şehrinde Messe fuar alanında ziyaretçilerini  bekliyor.. 46 ülkeden 1.100 firmanın yeni teknoloji ürünlerini sergileyeceği fuarı binlerce kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Bağlanabilirlik, sürdürülebilirlik ve akıllı yaşam bu yılki fuarın büyük teknoloji trendleri olacak. Bu yıl fuar da enerji ve su tasarruflu sağlayan son teknolojik cihazların da ilgi görmesi de bekleniyor.

19 ülkeden yaklaşık 120 start-up dahil 182 şirket ise yapay zeka, robotik, akıllı yaşam, akıllı ev, sürdürülebilirlik, yeşil teknoloji ve dijital sağlık gibi kategorilerde son ürünlerini fuarda gösterime sundu.

Fuarda Türk Firmaları Yerini Aldı.

Dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarlarından IFA 2022’de Türk rüzgarı da esecek. Türkiye'den başta Vestel, Arzum, Simfer, Fakir, Kumtel, Arçelik ,RKS olmak üzere 44 Türk şirketi de yeni ürünleriyle fuarda yerini aldı.

RKS  grup ürünleri Pazarlama Direktörü Adıl Akıl, Medya.Berlin'e  yaptığı açıklamada, IFA’ya , bu yıl fuardan beklentilerinin çok yüksek olduğunu söyledi.Gaziantep'de yıllık 300 bin kapatise ile Romanya'da üretimlerini sürdürdüklerini ve akülü bisiklet piyasında bulunduklarını söyledi.Almanya'da yerleşik olma çalışmalarını ekledi.

Vestel podyumunun fuarda ürünleri ile misafirlerine teknoljij anlamda doyurucu ürünleri tanıttı. Satış müdürü Burak Özdemir medya.berlin genel yayın yönetmeni Mustafa Ekşi'ye  akıllı tahta  ismi altında sunulan ürünü tanıttı. Özellikle pandemi sırasında internet üzerinden yapılan toplantıların bu akıllı ekranlar ile çok dahi verimli olduğunu ve önümüzdeki yıllarda akıllı ekranların birçok alanda kullanacağını ekledi.

Fuar'da Basın'a yönelik kısıtlamalar,fuara gölge düşürdüğü akredite uygulamalarındaki sorunlardan dolayı yeteri kadar haber takibi yapılamadığı görüldü.