Ramazan Aktaş, TRT Almanya Temsilciliğine Atandı.

TRT Deutsch'un yaklaşık 3 yıllık Berlin yerleşiğindeki medya çalışmaları sonrası TRT Almanya bünyesine alınması ve sonrası kurumun başına gazeteci Ramazan Aktaş TRT Almanya temsilcisi olarak atanmıştı. Ramazan Aktaş'ı ,TRT'nin Almanya ofisinde ziyaret ettik.

Ramazan Aktaş, TRT Almanya Temsilciliğine Atandı.
Ramazan Aktaş -TRT Almanya Temsilcisi
Ramazan Aktaş, TRT Almanya Temsilciliğine Atandı.

Berlin-

Yaklaşık üç yıl önce kurulan TRT Deutsch'un  ''Haus der Bundespressekonferenz''bürosunda gerçekleştirdiğimiz ziyarette,TRT Almanya'nın yeni göreve atanan temsilcisi Ramazan Aktaş'a,medya.berlin genel yayın yönetmeni Mustafa Ekşi başarılar diledi.

İkili görüşmede ,Ramazan  Aktaş bizlere şunları söyledi.

'' 2 hafta resmi olarak  göreve atandığını ve TRT Almanya  olarak ekibimizle sahaya inerek şuan Berlin ama kısa zamanda tüm Almanya'da vatandaşlara ulaşacaklarını söyledi.''

Ayrıca Aktaş şunları ekledi.

Genç ekibimizin çalışma arzularını görmekten çok memnun olduğunu, sadece masa başı gazeteciliği değil haberide kendi bünyelerinde öz kaynaklarla yapmak istediklerini söyledi.

Ramazan Aktaş ''Türk devletinin dün olduğu gibi bugünde tüm  imkanları sağladığını, kısa zamanda bu imkanları bizi takip eden vatandaşlarımıza hızlı,doğru ve israftan uzak şekilde engüzel şekılde kamuoyuna yansıtacağız'' dedi.

Ramazan Aktaş konuşmasında Türkçe yayın yapan yerel medya'nın önemine değindi ve kapılarının herkese açık olduğunu ekledi.

İlgili Haber

Ramazan Aktaş Kimdir?

Ramazan Aktaş, 14 Ocak 1986’da Avusturya’nın başkenti Viyana’da Burdur Gölhisar’lı bir ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya geldi.

İlk, orta ve lise öğreniminin ardından Üniversite’de ekonomi alanında lisans derecesini “Sosyal medya pazarlamasının başarı ölçümü” ve yüksek lisans derecesini “Avusturya'da Türk kökenli kişilerin sahip olduğu şirketler için Ethno-Marketing kullanımının olanakları ve sınırları” üzerine kaleme aldığı tezlerle aldı.

Ramazan Aktaş, Avrupa Birliği Ekonomi Sertifikalarına (A-B-C) sahip.

Meslek hayatına 2003 yılında Viyana’da yerel bir radyoda başladı. Türkçe ve Almanca programlar hazırlayıp sundu.

2009 yılından itibaren 5 yıl boyunca ATV Avrupa ve Kanal 7 Avrupa’da “EFELİK EFENDİLİKTİR” programını hazırlayıp sundu.

2017-2019 yılları arasında Turkuvaz Medya Grubu’nda muhabir olarak görev yaptı. Haber muhabirliğinin yanı sıra A HABER’de yayınlanan “A HABER TAKSİ AVRUPA’DA” ve “HATIRALAR” programlarını hazırlayıp sundu.

Türkiye'nin sesini uluslararası alanda duyuran TRT'nin dijital platformlarda Almanca yayın yapan TRT Deutsch kanalında Haziran 2020'den Temmuz 2022’ye kadar muhabir olarak görev yaptı.

Temmuz 2022’den beri TRT Almanya Temsilicisi olarak görev yapmaktadır.

Birçok gazete ve dergide yazıları bulunuyor. Avrupa televizyonlarında Türkiye konulu açık oturumlara katılıyor.

Ramazan Aktaş, 30’un üzerinde ülkede TV ve sahne programı gerçekleştirdi. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra gerçekleştirilen 100.000 kişilik “Köln Demokrasi Mitingi”ni sundu.

İyi derecede Türkçe, Almanca ve İngilizce bilen Aktaş, evli ve bir çocuk babası.