Ruhani Ankara'ya Geliyor Zarif Cenevre'de Çavuşoğlu ve Lavrov'la Görüşüyor

Ruhani Ankara'ya Geliyor Zarif Cenevre'de Çavuşoğlu ve Lavrov'la Görüşüyor MEDYABERLİN-Zarif, Suriye’nin yeni anayasasıyla ilgili komisyonun yapısına ilişkin olarak umutlu olduğunu söyledi. Söz konusu toplantı Cenevre’de Birleşmiş Milletler Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura’nın da katılımıyla gerçekleşecek. Toplantıda Türkiye’den Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da yer alacak. Öte yandan İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine Ankara’ya geleceği açıklandı. Iran Cumhurbaşkanlığı ofisinden yapılan açıklamada, Ruhani’nin yanındaki kalabalık bir heyetle birlikte Türkiye’ye resmi bir ziyarette bulunacağı ifade edildi. Ruhani’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’la birlikte 5. Stratejik İlişkiler Konseyi toplantısına katılacağı belirtildi. Bu toplantıda iran Türkiye arasındaki ticaretin 30 milyar dolara çıkarılması hedefi bir kez daha masaya yatırılacak. VOA

Ruhani Ankara'ya Geliyor Zarif Cenevre'de Çavuşoğlu ve Lavrov'la Görüşüyor
Ruhani Ankara'ya Geliyor Zarif Cenevre'de Çavuşoğlu ve Lavrov'la Görüşüyor

MEDYABERLİN-Zarif, Suriye’nin yeni anayasasıyla ilgili komisyonun yapısına ilişkin olarak umutlu olduğunu söyledi. Söz konusu toplantı Cenevre’de Birleşmiş Milletler Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura’nın da katılımıyla gerçekleşecek. Toplantıda Türkiye’den Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da yer alacak.

Öte yandan İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine Ankara’ya geleceği açıklandı. Iran Cumhurbaşkanlığı ofisinden yapılan açıklamada, Ruhani’nin yanındaki kalabalık bir heyetle birlikte Türkiye’ye resmi bir ziyarette bulunacağı ifade edildi.

Ruhani’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’la birlikte 5. Stratejik İlişkiler Konseyi toplantısına katılacağı belirtildi. Bu toplantıda iran Türkiye arasındaki ticaretin 30 milyar dolara çıkarılması hedefi bir kez daha masaya yatırılacak.

VOA