Seçimin Galibi İmamoğlu

İstanbul seçimlerinde resmi olmayan ilk sonuçlara göre Millet İttifakı'nın adayı Ekrem İmamoğlu oyların yüzde 54'ünü alarak seçimi kazandı. Rakibi Binali Yıldırım'ın oyu yüzde 45'te kaldı. Zafer konuşması yapan İmamoğlu "Sandıktan bir de hesap pusulası çıkmıştır" dedi

Seçimin Galibi İmamoğlu

Seçimin Galibi İmamoğlu

Ekrem İmamoğlu:

“Biz bu şehre enerjisi, gençleri, vicdanı, kadınları, beyefendileri, kısacası herkes için geldik. Zihninizdeki bütün önyargıları yıkın. Kimsenin yaşam biçimi, giyimi kuşamı bizi ilgilendirmiyor. Herkesi kucaklamaya geldik”

“Bu şehirde azınlık diye bir kavram yok. Rum’u, Ermeni’si, Süryani’si, Yahud’isi, herkesi kucaklayacağız. Adaleti inşa edeceğiz”

“Fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştireceğiz. Size söz veriyoruz. Ne size aldatacağız, ne de aldanacağız”

"Ben bir projeyim. Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin, Atatürk Cumhuriyeti’nin projesiyim”

“Siyaseti ahlakla buluşturacağız. Çocukların ve gençlerin Ekrem Abi’si olmaya geliyorum. Bugün bu şehirde demokrasiyi tamir ettiniz. Yaşa İstanbul”

“Bu akşam harika bir akşam. ‘Her şey çok güzel olacak’ diyen Berkay’a teşekkür ediyorum”

“Ailem nefes almamı sağlayacak, bana güç katacak. Sizin huzurunuzda söz veriyorum. Ailem siyasette ben koşarken sadece bana destek olacak”

İstanbul İttifakı’na teşekkür ediyorum. İstanbul İttifakı’nda herkes var. HDP’li, Ak Partili, MHP’li kardeşlerim var. Partiler hizmet için araçtır”

“Aslolan millettir. Millet her zaman üstündür. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Bunu hiç unutmayacağız. Yarından tezi yok işimize başlıyoruz”

“İstanbul’da seferberlik başlatacağız. İstanbul’u ayağa kaldıracağız. Kısa zamanda büyük işler başarmamız lazım. Şimdiden yol arkadaşlığınız için hepinize teşekkür ediyorum”

“Kimseyi ayrıştırmayın, herkesi kucaklayın. Artık partizanlık bitti. Artık liyakat ve ahlak var”

“Siyasette de barışacağız. Toplum özgürlüklerle buluşacak. Milletimize inanıyorum. Beni kutlayan Sayın Cumhurbaşkanı ve rakibime de teşekkür ediyorum”

“İyi ki varsın İstanbul. Çok seviyorum sizi”

Ekrem İmamoğlu Beylikdüzü’nde konuşuyor:

“Barışmaya, uzlaşmaya, sohbet etmeye geldik. Birbirimizi sevmeye geldik. Sevgi kazanacak demiştim, ne mutlu bana ki sevgi kazandı”

İstanbul seçimi sonucuna ilişkin Ankara siyasetindeki gelişmeleri muhabirimiz aktarıyor

İstanbul seçimini Ekrem İmamoğlu’nun kazanmasının ardından Bağdat Caddesin’den renkli görüntüler

Bahçeli: "Sandık demokrasinin namusudur"

Cumhur İttifakı içinde yer alan MHP lideri Devlet Bahçeli de resmi olmayan sonuçların belli olmasının ardından yaptığı yazılı açıklamada sandığın demokrasinin namusu olduğu ve sandıktan çıkan sonuca herkes tarafından titizlikle saygı duyulması çağrısı yaptı.

Bahçeli yazılı açıklamada "Milliyetçi Hareket Partisi Cumhur İttifakı’nın ruhuna uygun olacak şekilde üzerine düşen sorumluluğu harfiyen yerine getirmiş, Sayın Binali Yıldırım’a azim ve kararlılıkla destek vermiştir. Buna sağduyu ve vicdan sahibi her insanımız kefil ve şahittir" ifadeleri yer aldı.

YSK Başkanı Sadi Güven: Seçim sonuçlarının hayırlı olmasını diliyorum. Yarım saat içinde sandıklar sisteme işlenmiş olacak. Resmi rakamlar ilerki saatlerde ya da yarın paylaşılır.

 

HDP: AKP seçim sonuçlarını iyi okuyup gereken dersi çıkarmalıdır

İstanbul’da Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu’nun seçim galibiyetini değerlendiren Eş Başkan Sezai Temelli, “HDP’yi düşmanlaştıran tüm söylemlere karşı halkımız önemli bir mücadeleyi ortaya koymuştur. Barış kazanmıştır. AKP seçim sonuçlarını çok iyi okumalı ve gereken dersi çıkarmalıdır” dedi.

 

YSK Başkanı Sadi Güven: Seçim sukunet içinde gerçekleşmiştir. Seçim sonuçları en kısa zamanda vatandaşların incelemesine açılacaktır.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven açıklama yapıyor

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul'daki seçimleri kazanan Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu'nu tebrik etti.

Erdoğan seçim sonuçlarına ilişkin ilk açıklamasını Twitter üzerinden yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaştığı mesajda, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimi sonuçlarının İstanbul'umuz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Milli irade bugün bir kez daha tecelli etmiştir. Gayri resmi sonuçlara göre seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu'nu tebrik ediyorum" ifadesini kullandı.

Recep Tayyip Erdoğan@RTErdogan

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimi sonuçlarının İstanbul'umuz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Milli irade bugün bir kez daha tecelli etmiştir. Gayrı resmi sonuçlara göre seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu'nu tebrik ediyorum.

125K

8:10 PM - Jun 23, 2019

Twitter Ads info and privacy

28.3K people are talking about this