Suudi Arabistan Türkiye'ye Seyahat Yasağını Kaldırdı

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın ziyareti öncesinde, Suudi Arabistan Türkiye’ye uygulanan COVID-19 kaynaklı seyahat yasağını kaldırdığını açıkladı. Suudi yetkililer Türkiye ile birlikte Hindistan, Etiyopya ve Vietnam’a uygulanan seyahat yasaklarını da kaldırdı

Suudi Arabistan Türkiye'ye Seyahat Yasağını Kaldırdı
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Suudi Veliaht Prensi Selman

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın ziyareti öncesinde, Suudi Arabistan Türkiye’ye uygulanan COVID-19 kaynaklı seyahat yasağını kaldırdığını açıkladı. Suudi yetkililer Türkiye ile birlikte Hindistan, Etiyopya ve Vietnam’a uygulanan seyahat yasaklarını da kaldırdı.

Suudi Arabistan, bir süredir COVID-19 salgını nedeniyle Türkiye’ye yönelik olarak uyguladığı seyahat yasağını Veliaht Prens’in Türkiye ziyaretinden bir gün önce kaldırdığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Suudi Veliaht Prens Muhammed bin Selman
İLGİLİ HABERLER

"Suudi Veliaht Prens Selman Türkiye'ye Gidiyor"


Öte yandan yarın resmi bir ziyarette bulunmak üzere Türkiye’ye gidecek olan Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman bugün Mısır’ın başkenti Kahire’ye gitti. El Sisi, Muhammed’i Kahire Havalimanı’nda karşıladı.

İkilinin başbaşa görüşmesinde Rusya ve Ukrayna savaşı kaynaklı sorunlar ve gıda krizi meselelerini ele aldıkları belirtildi.
Kahire’de Mısır Cumhurbaşkanı El Sisi’yle biraraya gelen Suudi heyeti, Mısır’la çeşitli ticari anlaşmalara da imza koydu.

Yapılan açıklamada, Mısır ve Suudi Arabistan arasında toplam 7,7 milyar dolar değerinde 14 ayrı ticari anlaşma imzalandı.

Selman, bugün Mısır’dan Ürdün’e geçerek Ürdün Kralı Abdullah’la görüşecek. Suudi Veliaht Prensi Çarşamba günü de Türkiye’de olacak.

Bu ziyaretlerin ardından Muhammed bin Selman, Suudi Arabistan’da önümüzdeki ay ABD Başkanı Joe Biden’ı ağırlayacak.