TDU Genel Kurul Hazırlıklarını Berlin Türk Basını İle Paylaştı.

Türk-Alman İşadamları Derneği (TDU) işadamları yönetim kurulu üyeleri ve Türk basın mensuplarına verdiği kahvaltılı toplantıda genel kurul hazırlıklarını duyurmak için bir araya geldi.

TDU Genel Kurul Hazırlıklarını Berlin Türk Basını İle Paylaştı.
TDU Genel Kurul Hazırlıklarını Berlin Türk Basını İle Paylaştı.

Berlin-

Türk-Alman İşadamları Derneği (TDU)  işadamları yönetim kurulu üyeleri ve Türk basın mensuplarına verdiği kahvaltılı toplantıda genel kurul hazırlıklarını duyurmak için bir araya geldi.

TDU Başkanı Remzi Kaplan yaptığı kısaaçıklamasında, “Bildiğiniz gibi her iki yılda bir TDU Genel Kurulu yapılmakta, yeni Yönetim ve Denetim Kurulları seçilmektedir. Pandemi yüzünden gerçekleştirmediğimiz Genel Kurulu’muzu Mayıs 2022`de yapmayı planlıyoruz. Pandemi başlangıcı olan Mart 2020`den bu yana maalesef çok verimli toplantılar gerçekleştiremedik ve hatta birbirimizi bile çoğu zaman göremedik. Hastalanan ve tekrardan sağlığına kavuşan üyelerimiz oldu. Hatta vefat ederek aramızdan ayrılan üyelerimiz oldu. Bazı işletme sahibi üyelerimiz pandemiden dolayı zor günler geçirse de işverenler olarak durmadan yolumuza devam ettik. Uzun bir aradan sonra tekrar beraber olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mayıs ayı içinde genel kurulumuzu yaparak, yeni yönetimimizi seçip daha güçlü olarak üyelerimize hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

4

Remzi Kaplan kahvaltılı buluşmada basına özel ilgi göstererek basın masasına gelerek gündeme yönelik sohbettte bulundu.