Tekfen Filarmoni'den Müzik Şöleni

Türkiye'nin sayılı özel kurumlarından Tekfen Filarmoni Orkestrası kuruluşunun 30.yılını kemanın jokeri Roby Lakatos & Ensemble ve Göksel Baktagir'le kutladı.

Tekfen Filarmoni'den Müzik Şöleni
Tekfen Filarmoni'den Müzik Şöleni

Türkiye'nin sayılı özel sanat kurumlarından Tekfen Filarmoni Orkestrası, 1992 yılından günümüze kadar başarılı konserlere imza atmaya devam ediyor. 

Kuruluşunun 30.yılının şerefine, Aziz Shokhakimov şefliğinde, ünlü keman virtüözü kemanın jokeri Roby Lakatos & Ensemble, İstanbul'da müzikseverlerle buluştu. Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde gerçekleştirilen konsere ilgi büyüktü. Konser başlamadan önce geçtiğimiz gün hayatına son verilen müzisyen Onur Şener için saygı duruşunda bulunuldu.

Konserin ilk bölümü ünlü Alman besteci Ludwig van Beethoven'ın La Majör 7.Senfoni'siyle başladı. Konserin 2.bölümünde Roby Lakatos & Ensemble sahne aldı. Victorio Monti, Rimsky Korsakov, Astor Piazzola gibi ünlü bestecilerin eserlerinin yer aldığı renkli bir repertuarla sahne alan sanatçı, müzik severlerden büyük alkış aldı. Konserin son bölümünde ise Türkiye'nin ünlü kanun sanatçısı Göksel Baktagir sahnedeydi. Tekfen Filarmoni Orkestrası ve Roby Lakatos & Ensemble eşliğinde kendi bestelerinden eserler seslendirdi. 

30.yılında keyifli bir müzik akşamı yaşatan Tekfen Filarmoni Orkestrası, aynı programla bu akşam (6 Ekim) Ankara'da müzikseverlerini bekliyor. CSO Ada'da gerçekleşecek olan konser saat 20.00’da. Konserin biletleri ise Biletinial'da satışta.