Teksas'ta Silahlı Saldırı: En Az 5 Ölü

ABD'nin Teksas eyaletinin batısında Midland ve Odessa kentlerinin bulunduğu bölgede silahlı saldırı düzenlendi. Saldırganın bir posta aracını kaçırdığı ve etrafa rastgele ateş açtığı belirtildi. Olayda 5 kişi hayatını kaybetti, en az 21 kişi yaralandı

Teksas'ta Silahlı Saldırı: En Az 5 Ölü

BD'nin Teksas eyaletinin batısında Midland ve Odessa kentlerinin bulunduğu bölgede düzenlenen silahlı saldırıda ilk gelen bilgilere göre 5 kişi hayatını kaybetti.

Odessa polis müdürü Michael Gerke, olayda en az 21 kişinin de yaralandığını açıkladı. Gerke düzenlediği basın toplantısında, vurulanlar arasında en az 3 polis memurunun olduğunu belirtti.

Polis, saldırganın bir posta aracını kaçırdığı ve etrafa rastgele ateş açtığını kaydetmişti. İlk açıklamalarda birden fazla saldırgan olabileceği bilgisi verilmişti ancak Gerke, yetkililerin şimdi olayda tek saldırgan olduğuna inandığını söyledi.

CNN televizyonu yetkililere dayandırdığı haberinde 30'lu yaşlarının ortalarında olduğu tahmin edilen beyaz zanlının bir sinema salonu dışında vurularak öldürüldüğünü bildiriyor.

Gerke, tehdidin şu an için sona erdiğini tahmin ettiğini ancak yine de tetikte olmayı sürdürdüklerini sözlerine ekledi.