Trabzonspor Süper Lig Şampiyonluk Kutlamaları Berlin

Almanya'da toplanan yaklaşık 5 binden fazla kişi hem Trabzonspor'un 38 yıl sonra gelen başarısını kutladı hem de gönüllerince eğlendi...

Berlin-

Trabzonspor'un 38 yıl sonra gelen Süper Lig şampiyonluğu Almanya'da büyük bir coşkuyla kutlandı.Başkent Berlin yakınlarındaki Trebbin beldesinde 100 dönüm arazi üzerinde gerçekleşen kutlamalar sırasında horon tepildi, türkülere eşlik edildi.

Kutlamalarda Karadenizli sanatçılar Hülya Polat, Sinan Yılmaz, Dinçer ve Tahsin Terzi de sahne aldı.Sanatçıların türküleriyle coşan Trabzonlular yerlerinde duramadı.

Trabzon Kültür Ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Kadayıdçı açıklamasında ''Göç Tarihinin 61.yıl dönümü plakamız 61.üzerine Trabzonsporumuzun şampiyonluğu gelince ,iki hafta içinde böyle bir organizasyonu gerçekleştirerek Trabzonsporun şampiyonluğu ve aile şenliği kutluyoruz.Bu tablo bize çok şeyi ifade ediyor.En önemlisi ifade Trabzonu ifade ediyor'' dedi.

Şampiyonluk kutlamaları hamsi ve köfte gibi yöresel yemekler de sunuldu.Kutlamalara katılan 5 binden fazla kişi gönüllerince eğlendi.

İlgili Haber