TRT Deutsch'da Soruşturma Sonrası Gelişmeler

Türkiye Radyo Televizyon Kurumundan (TRT) Almanca internet haberciliği için 2020 yılında Berlin'de test yayınlarına başlayan ve yayın hayatına geçtikten iki sene sonraTRT Deutsch 'da soruşturmalar neticesinde görev değişiklikleri yaşanıyor.

TRT Deutsch'da  Soruşturma Sonrası Gelişmeler
(Arşiv)Serdar Karagöz ,Kaan Elbir ve TRT Muhabiri İlhan Atasoy 2019 TRT Deutsch tanıtım toplantısı.
TRT Deutsch'da  Soruşturma Sonrası Gelişmeler
TRT Deutsch'da  Soruşturma Sonrası Gelişmeler
TRT Deutsch'da  Soruşturma Sonrası Gelişmeler

Berlin -

2021 yılında yaşanan soruşturmalar sonucu TRT Deutsch  kadrolarında değişiklik yaşanıyor.Kaan Elbir sorumluluğunda yaklaşık 2 yıldır yayın hayatını sürdüren TRT Deutsch  geçirdiği soruşturmalar sonucu bazı elemanlarının iş aktine son verirken yönetici Kaan Elbir TRT Deutsch'daki görevinin bittiğini Twitter üzerinden  Türkçe mesajla kamuoyunu bilgilendirdi.

Kaan Elbir attığı tiwitte  ''Büyük bir motivasyonla ve azimle yürüttüğümüz görevimizi gönlümüz ve vicdanımız ferah olarak tamamliyor ve yeni heyecanlara yelken açıyoruz'' dedi.

Kaan Elbir TRT Deutsch'un Alman medyasında kaynak alındığını twittinde ekledi.

TRT Deutsch yeni yönetim kadroları henüz belli olmamakla beraber duyumlar Kaan Elbirin yerine TRT Deutsch'un içinden birinin atanacağı söylenmektedir.

Güncelleme!!
08.07.2022

TRT Deutsch 'de görevden almalar sonrası yeni yapılanmanın sorumluluğunu TRT Almanya temsilciliği olarak kurum içinde muhabir olarak çalışan   Ramazan Aktaş'a verildi.

Ramazan Aktaş ,facebook sayfasından yapmış olduğu yazılı açıklamada ''Bugün itibariyle TRT Almanya Temsiliciliği Yurtdışı Temsilcisi olarak atanmış bulunuyorum. Rabbim bizlere vatanımıza ve milletimize hayırlı işler yapmayı nasip etsin. Dua sizden, azim bizden''dedi.

Ramazan Aktaş Kimdir?

Ramazan Aktaş, 14 Ocak 1986’da Avusturya’nın başkenti Viyana’da Burdur Gölhisar’lı bir ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya geldi.

İlk, orta ve lise öğreniminin ardından Üniversite’de ekonomi alanında lisans derecesini “Sosyal medya pazarlamasının başarı ölçümü” ve yüksek lisans derecesini “Avusturya'da Türk kökenli kişilerin sahip olduğu şirketler için Ethno-Marketing kullanımının olanakları ve sınırları” üzerine kaleme aldığı tezlerle aldı.

Ramazan Aktaş, Avrupa Birliği Ekonomi Sertifikalarına (A-B-C) sahip.

Meslek hayatına 2003 yılında Viyana’da yerel bir radyoda başladı. Türkçe ve Almanca programlar hazırlayıp sundu.

2009 yılından itibaren 5 yıl boyunca ATV Avrupa ve Kanal 7 Avrupa’da “EFELİK EFENDİLİKTİR” programını hazırlayıp sundu.

2017-2019 yılları arasında Turkuvaz Medya Grubu’nda muhabir olarak görev yaptı. Haber muhabirliğinin yanı sıra A HABER’de yayınlanan “A HABER TAKSİ AVRUPA’DA” ve “HATIRALAR” programlarını hazırlayıp sundu.

Türkiye'nin sesini uluslararası alanda duyuran TRT'nin dijital platformlarda Almanca yayın yapan TRT Deutsch kanalında Haziran 2020'den itibaren görev yapmaktadır.

Birçok gazete ve dergide yazıları bulunuyor. Avrupa televizyonlarında Türkiye konulu açık oturumlara katılıyor.

Ramazan Aktaş, 30’un üzerinde ülkede TV ve sahne programı gerçekleştirdi. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra gerçekleştirilen 100.000 kişilik “Köln Demokrasi Mitingi”ni sundu.

İyi derecede Türkçe, Almanca ve İngilizce bilen Aktaş, evli ve bir çocuk babası.

Kaynak: Ramazan Aktaş kişisel sayfası

İlgili Haber 


TRT Deutsch İyi Yönetiliyor Mu ?