Trump’tan Biden’a Suçlama

Eski Amerika Başkanı Donald Trump, Federal Soruşturma Bürosu FBI’ın Florida’da kaldığı Mar-a Largo’yu aramasını bir kez daha eleştirdi ve bu konuda Başkan Biden’ı suçladı

Trump’tan Biden’a Suçlama

Eski Amerika Başkanı Donald Trump, Federal Soruşturma Bürosu FBI’ın Florida’da kaldığı Mar-a Largo’yu aramasını bir kez daha eleştirdi ve bu konuda Başkan Biden’ı suçladı.

Trump Pennsylvania’da Cumhuryetçi Parti’den eyalet senatör adayı Mehmet Öz’le eyalet vali adayı Doug Mastriano’ya destek vermek için düzenlenen mitingde konuştu.

Yaklaşık iki saat süren konuşmasında Trump, FBI’ın Mar-a Largo’da arama yapmasını eleştirmeye uzun süre ayırdı.

Başkan Biden’ı kendisine karşı FBI’yı silah haline getirmekle suçlayan Trump, Biden’ı “devlet düşmanı” olarak niteledi.

Trump FBI aramasını, Amerikan tarihindeki herhangi bir yönetimin en çok şok edici şekilde yetkisini kötüye kullanma olarak da niteledi.

FBI ajanları yaptıkları aramada gizli olarak nitelenen onlarca boş klasörle, kişisel ofisinde çok gizli dosyalar bulmuştu.

Yetkililer Trump’ın, bazıları “çok gizli” olarak nitelenen Beyaz Saray belgelerini uygunsuz bir şekilde alıp depoladığını belirtiyor.

Savcılar Trump’ın belgelerle ilgili yürütülen soruşturmayı etkilemeye çalışmış olabileceğini kaydediyor.

Gizli kayıtları ele alış şekliyle ilgili hakkında soruşturma yürütülen Trump ise yanlışlık yapmadığını belirtiyor.

Mar-a Largo’ya FBI baskınının dışında Trump konuşmasında 2020’nin kendisinden çalındığına dair yanlış iddiaları bir kez daha gündeme getirdi.

Trump konuşmasında ayrıca Demokrat Partili rakiplerle ilgili sert tonda konuştu ve ülkeyi kurtaracağını iddia etti.

Donald Trump konuşmasının bir bölümünde uyuşturucuyla ilgilenenlerin ölüm cezası alması gerektiğini de belirtti.

Amerikalılar Kasım ayında yapılacak ara seçimlerde Temsilciler Meclisi’nin tamamıyla Senato’nun bir bölümü ve bazı eyaletlerdeki valilik seçimleri için oy kullanacak.