Türkiyemspor Kadın Futbol Takımı 2.Lige Çıkacak Mı?

Türkiyemspor Başkanı Durmuş Ali Matur ile yaptığımız röportaj sonucu kadın futbol takımının 2.lige çıkması istediklerini lakin ......

Türkiyemspor Kadın Futbol Takımı 2.Lige Çıkacak Mı?
Türkiyemspor Durmuş Ali Matur
Türkiyemspor Kadın Futbol Takımı 2.Lige Çıkacak Mı?

Berlin-

Türkiyemspor Başkanı Durmuş Ali Matur; ''Kurumsallaşan bir yapıya doğru gidiyoruz'' Metalink.tv 'nın bugün ki röportajında Türkiyemspor başkanı Durmuş Ali Matur oldu.

Türkiyemspor futbol maçı esnasında verilen röportaj da Başkan Matur, Türkiyemsporun korona salgını döneminde yaşanan sıkıntıları anlattı.Ayrıca Başkan Matur Spor klüplerinin özellikle kadın futbol takımının son yıllardaki başarılarını değinirken, kadın futbol takımı için gerekli finansmanın bulunması halinde 2.lig'de başarılı olabileceklerini söyledi. Matur , sporun özellikle çocuklar ve gençler için çok önemli olduğunu ailelerin çocuklarını bir spor klübüne yazdırmaları o çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutacağını söyledi.

Maçı izleyenler arasında bulunan 18.dönem Federal Almanya milletvekili Özcan Mutlu metalink.tv verdiği beyanda ''Türkiyemspor bizim mahallenin takımı '' diyerek Türkiyemspor'un 60 yıllık göç tarihinde spor alanında Türkiyemsporun öneminin büyük olduğunu ekledi.


BFV Başkan Yardımcısı Mehmet Matur,İşadamı Raimund Jeschonnek, 18.Döenem Federal Milletvekili ÖzcanMutlu,Gayeteci Mustafa Ekşi

Berlin Futbol Federasyonu Başkan Yardımcısı Mehmet Matur ''Berlin'de futbol alanında Türk hakemlerinin az olduğunu tespit ettik ve bu konuda çalışmalar yaptıklarını ,ırkçı eylemleri tespit edip spor mahkemelerine getiririz ve takibini yaparız'' dedi.

Videographer : Bedii Selvi
Röp: Mustafa Ekşi