UİD İftar Yemeği Berlin Şehitlik Camisinde Gerçekleşti.

Berlin'de sivil toplum örgütlerinin Ramazan ayı dolayısı ile verilen iftar yemekleri devam ediyor. UİD kadın kollarının hazırlıladığı iftar yemeğine çok sayıda davetli iştirak etti.

UİD Berlin ,Türk Şehitlik Camisinin  salonunda verdiği iftar yemeğine davetliler yanısıra Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen ve Berlin Başkonsolosu Rıfkı Olgun Yücekök katıldı.

UID Berlin Bölge Başkanı Sinan Kaplan, program açılışında yaptığı konuşmada yakın zamanda yaşanan gelişmelere işaret etti,
yerlerinden yurtlarından edinen Ukraynalıları hatırlattı.Kaplan, dünyadaki bu ve benzeri olumsuzlukların bitmesini, insanlığın yeniden huzura kavuşmasını ve tüm insanların yurtlarında huzurlu yaşamalarını temenni etti.
Türkiye’nin Berlin büyükelçisi Ahmet Başar Şen de başkonsolosu döneminde inşaatına başlayan salonda iftar yemeğine katılmanın kendisini mutlu ettiğini söyledi.
Şen, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, kendi özümüze döndüğümüz, kültürümüzü yaşadığımız dinimizi yaşadığımız aynı zamanda memleket hasretimizi de bir ölçüde beraberce giderdiğimiz Ramazan ayının ve bayramının huzur ve esenlikler getirmesini temenni etti.
Şen’in konuşmasının ardından okunan ezanla birlikte davetliler oruçlarını açtı.Davetliler organizasyonun kusursuzluğu ve iftar yemeğinin lezzeti dolayısıyla UID Bölge Başkanı Sinan Kaplan ile Kadın Kolları Başkanı Hümeyra Çiftçi’ye teşekkür etti.