Ukraynalı Anne ve Kızı ,Türk Ailenin Yardımıyla Berline Geldi.

Savaşın mağdurları Ukraynayı terk ederken, sınırlarda yaşanan insanlık dramının haberi yayınlıyoruz. Haberin ilk bölümünde kızı ile berlin'e Türk ailesinin yardımı ile getirilen Ukraynalı annenin ve Türk ailesinin yaşadıklarını kamuoyuna sunuyoruz.

Ukraynalı Anne ve Kızı ,Türk Ailenin Yardımıyla Berline Geldi.

Berlin-

Katarina ve kızı savaş mültecileri arasında.Katarina'yı,Berlin'e getiren Türk ailesi metalink.tv aracılığı ile tüm süreci anlattılar.Rusya'nın ,Ukrayna'ya askeri müdahalesinin ardından başta Kiev'den olmak üzere çok sayıda sivil  komşu ülkelere kaçmıştı.

İlgili Video

Berlin'e ,Tosun ailesinin yardımları ile Ukrayna-Polonya sınırından alınıp berlin'de bir otele yerleştirilen Katarina ve kızı,bürokratik işlemleri için yetkili mercilere aracılığımızla ulaşılmaya çalışıldı. Konu ile alakalı gelişmeleri önümüzdeki süreçte metalink.tv'de takip edebilirsiniz.

New York Times'a göre, Rus güçleri Kiev yakınlarında şehri terk etmeye çalışan sivillere ateş açtı. Bir kadın ve iki çocuğu hayatını kaybetti. Mariupol'daki yetkililer de Rus topçu ateşi nedeniyle sivillerin şehri terk edemediğini belirtti. Sivillerin tahliyesi durduruldu.

Reportage: Mustafa Eksi,Bedii Selvi
Videografie: Bedii Selvi
Übersetzung : Natalia Akkaya