Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Berlin'de

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve yanındaki heyeti ile Uluslararası Ulaştırma Fuarı için Berlin’e geldi.

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Berlin'de
Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Berlin'de

Berlin-

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Almanya’nın başkenti Berlin’de Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlarla bir araya geldi. 

Uluslararası Ulaştırma Fuarı için Berlin’e gelen Bakan Karaismailoğlu Türklerin en yoğun olarak yaşadığı  Kreuzberg bölgesinde bir kafede vatandaşlarla bir araya gelerek çay eşliğinde sohbet gerçekleştirdi.

Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, Berlin Başkonsolosu Olgun Yücekök’ün de eşlik ettiği buluşmada davetlilere hitap eden Karaismailoğlu, Türkiye’nin uluslararası diplomaside oynadığı etkin role vurgu yaptı. Türkiye’de ulaştırma alanında atılan ve atılacak adımlar hakkında bilgi verdi.Fuar'da Türk standlarını ziyaret edeceklerini  söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye’nin 2023 ve daha ileriki yıllardaki hedeflerine ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz dedi.

Katılımcıların sorunları dinleyen ve önerilerini not alan Bakan Karaismailoğlu, dile getirilen tüm konuların takipçisi olacağını söyledi.

İki saate yakın süren toplantı sonrası sivil toplum örgütü başkanları ve vatandaşlarla hatıra fotoğrafı  çekildi.